FATSA LİMAN PROJESİ YERİNDE İNCELENDİ
26.09.2014


AK Parti Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcımız ve Ordu Milletvekilimiz İhsan Şener, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz, Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hamdi Yıldırım ile birlikte Fatsa'ya yapılacak olan yüksek tonajlı yük gemilerinin yanaşabileceği liman ile ilgili olarak incelemelerde bulundu.


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hamdi Yıldırım, Ordu'ya ciddi yatırımlar yapıldığını söyleyerek, "Liman projemiz ile ilgili yerinde inceleme yaparak neler yapabileceğimizi yerinde görmek için geldik. Büyük gemilerin yük alıp, indirebilecekleri ve turizm amaçlı bir liman yapmayı planlıyoruz. Çalışmalara başladık." dedi.


YÜKSEK TONAJLI GEMİLER GELEBİLECEK
Fatsa'ya yapılacak liman projesini yerinde incelediklerini söyleyen Başkanımız Hüseyin Anlayan ise, "Projeyi yerinde inceleyerek planlamasını gerçekleştiriyoruz. Liman projesi Ordu'nun hem turizmine hem de ticaretine hizmet edecek. Şuanda ilimize 3 bin tonluk gemiler yanaşırken, 10 bin ve üstündeki gemilerinde yük alıp indirmesine imkan verecek büyüklükte bir liman planlıyoruz. Şuanda limanımız el verişli olmadığı için büyük tonajlı gemiler yanaşamıyor. Bizlerde bugün burada Fatsa’mıza daha büyük bir liman kazandırmak için sayın müsteşarımız ile birlikte incelemelerde bulunuyoruz" dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.