FATSA-KUMRU-KORGAN KARAYOLUNDA KONFORLU ULAŞIM
01.09.2020

Fatsa ilçesinden başlayıp Kumru Korgan karayolu güzergahında 13.5  buçuk kilometre boyunca yol genişletme, güzergâh ve kavşak düzenlemesi, zemin iyileştirme ve sıcak asfalt çalışmalarında sona gelindi.

Fatsa-Kumru-Korgan karayolu güzergahında Haziran ayı başında başlayan çalışmalar Eylül ayı sonu itibariyle sona eriyor.

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar Karayolları 7.Bölge Yol Yapım Kontrol Şefi Önder Aydın, ile Salihli-Oluklu-Hatipli-Geyikçeli grup yolu kavşağında düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Kibar burada Salihli Mahallesi Muhtarı Mehmet Eyi, Hatipli Mahallesi Muhtarı Yusuf Öklük, Geyikçeli Mahallesi Muhtarı Burhan Çavlı, Karşıyaka Mahallesi Muhtarı Burhan  İpekçi ve Düğünlük Mahallesi Muhtarı Ali Ağca’nın taleplerini dinleyerek Karayolları 7.Bölge Yol Yapım Kontrol Şefi Önder Aydın ile alanda incelemeler gerçekleştirdi.

“ÇALIŞMALAR EYLÜL AYI SONU İTİBARİYLE TAMAMLANACAK”

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar inceleme sonrası yaptığı açıklamada, “Fatsa ilçemizden başlayıp Kumru Korgan karayolu güzergahında 13.5 kilometre boyunca hem güzergah düzenleme hem kavşaklarda düzenleme hem de zemini iyileştirme ve sıcak asfalt çalışmalarını yerinde inceledik. Karayolları Bölge Müdürlüğümüzün Haziran ayı başı itibariyle başlatmış olduğu çalışmalar inşallah Eylül ayı sonu itibariyle tamamlanacaktır. Bu güzergah bölgemizin ana arterlerinden bir tanesi olan bir yol. Ana yoldaki trafiğin rahatlaması ile birlikte bölgemizde çok konforlu bir ulaşım hayata geçmiş olacak. Başta Fatsa ilçemiz olmak üzere Kumru Korgan yolu güzergahında bulunan tüm mahallelerimize ve komşu ilçelerimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
Salihli-Oluklu-Hatipli-Geyikç

eli ve Düğünlük mahalleri muhtarları yapılan çalışmalara öncülük  yaparak katkı sağlayan Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar’a teşekkür ederek kavşağın tehlikeli durumunun artık ortadan kalkacağını söylediler.

 

 

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.