FATSA KOŞU VE BİSİKLET YOLU PROJESİ BİTME AŞAMASINDA
11.01.2019

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Fatsa ilçemizde Atatürk Parkı Bisiklet ve Koşu Yolu Yapım işi tamamlanma aşamasına geldi. Fatsa Belediye Başkanımız Muharrem Aktepe ilçemize yaptığı hizmetlerden dolayı Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Engin Tekintaş ve ekibine çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Ordu Büyükşehir Belediyesi Parklar ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığından alınan bilgilere göre ilçemizin sahilinde, 2.5 km uzunluğundaki sahilde 2.70 metre genişliğinde bisiklet yolu ve 3.5 metre genişliğinde koşu yolunda çalışmalar tamamlanma aşamasına geldi.

Kente spor yapma ve hareket etmeyi teşvik etme amaçlı yapılan Bisiklet ve Koşu Yolu Yapım işinde asfalt uygulamasının boyama imalatının kaldığı bildirildi.

“SOSYAL YAŞAM ALANLARI ARTIYOR“

Ordu Büyükşehir Belediyesi Fatsa ilçemizde başlattığı Bisiklet ve Koşu Yolu Yapım işi ile projelerine bir yenisini daha ekliyor. Son olarak sahil boyunca 5 metre yüksekliğinde 115 adet dekoratif aydınlatma direğinde ışıklandırma işi de tamamlandı.

Fatsa Belediye Başkanımız Muharrem Aktepe yapılan çalışmayla Fatsa’nın modern bir sosyal yaşam alanına kavuşacağını ifade ederek, “Bu çalışmanın bir benzerine Büyükşehir Belediyemiz Altınordu ilçemizde Akyazı ve 19 Eylül Atatürk Rıhtımı’nda yapmış ve taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanmıştı. İlçemizin sosyal yaşam alanlarını artırmak adına inşallah çok yakında Fatsa’da hayata geçirmiş olacağız.” dedi.

PROJE 10 BİN 580 METREKARE ALAN ÜZERİNDE UYGULANACAK

Proje 10 bin 580 metrekare alanda uygulanıyor. Başkanımız Aktepe, “10 bin 580 metrekare alan içerisinde insanların uzun süre vakit geçirebileceği 2.5 km uzunluğundaki sahilde, 2.70 m genişliğinde bisiklet yolu ve 3.5 metre genişliğinde koşu yolu yapılıyor. İlçemize yaptığı hizmetlerden dolayı Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Engin Tekintaş ve ekibine çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.