FATSA KOŞU VE BİSİKLET YOLU PROJESİ BAŞLADI
20.09.2018

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Fatsa ilçemizde Atatürk Parkı Bisiklet ve Koşu Yolu Yapım işi start aldı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Parklar ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığından alınan bilgilere göre ilçemizin sahilinde, 2.5 km uzunluğundaki sahilde 2.70 metre genişliğinde bisiklet yolu ve 3.5 metre genişliğinde koşu yolunda çalışmalar eski parke taşların sökülmesi ile başladı. Kente spor yapma ve hareket etmeyi teşvik etme amaçlı yapılan Bisiklet ve Koşu Yolu Yapım işinin yıl sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor.

SOSYAL YAŞAM ALANLARI ARTIYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi Fatsa ilçemizde başlattığı Bisiklet ve Koşu Yolu Yapım işi ile projelerine bir yenisini daha ekledi. Belediye Başkanımız Muharrem Aktepe yapılan çalışmayla Fatsa’nın modern bir sosyal yaşam alanına kavuşacağını ifade ederek, “Bu çalışmanın bir benzerine Büyükşehir Belediyemiz Altınordu ilçemizde Akyazı ve 19 Eylül Atatürk Rıhtımı’nda yapmış ve taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanmıştı. İlçemizin sosyal yaşam alanlarını artırmak adına inşallah çok yakında Fatsa’da hayata geçirmiş olacağız.

PROJE 10 BİN 580 METREKARE ALAN ÜZERİNDE UYGULANACAK

Projenin 10 bin 580 metrekare alanda uygulanacağını ifade eden Başkanımız Aktepe, “10 bin 580 metrekare alan içerisinde insanların uzun süre vakit geçirebileceği 2.5 km uzunluğundaki sahilde, 2.70 m genişliğinde bisiklet yolu ve 3.5 metre genişliğinde koşu yolu yapılacak. Proje kapsamında, güzergâhta 5 metre yüksekliğinde dekoratif aydınlatma direkleri kullanılarak aydınlatma çalışması da yapılacak” şeklinde konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.