FATSA İMAM HATİP’TEN KUTLU DOĞUM PROGRAMI
29.04.2013

Fatsa Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin” Peygamber Efendimiz Muhammed’in (S.A.V) 1442. Doğum yılı” nedeniyle düzenlemiş olduğu “Kâinatın Efendisi Hz. Muhammed’i (S.A.V) Anma Programı” Fatsa Belediyesi Kültür Sarayında gerçekleşti.

Kültür Sarayındaki programa, Fatsa Kaymakamı Bekir Atmaca, Belediye Başkan vekili Muharrem Aktepe, Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Gürsel Avcı’nın yanı sıra Daire Amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Program öncesinde bir konuşma yapan Fatsa Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Salim Şahin, “ İnsanlığı şefkat ve merhametle tanıştıran, ilmek ilmek sevgi ile dokuyarak, şefkat ile örerek bir rahmet toplumu inşa eden, yüce peygamberimize selam olsun. İnsanların birbirini göz kırpmadan boğazladığı bir dönemde barış içerisinde yaşamanın yollarını insanlığa sunmuştu. Birbirine düşman olan toplulukları, grupları, kabileleri kardeş yapmış, yüreklere çökmüş kin ve nefret tohumlarının yerini sevgi ve hoşgörü duygularını eklemişti. Tüm dünyada hak ve adaleti öğreten, gerçek insanlığı kazıyan, islamı anlatan sevgili Peygamberimiz (s.a.v) eşsiz örnek ve önder olarak daima kalbimizdedir. Bu bakımdan ondan uzak kalmak, onun sünnetini terketmek, O’nun rahmet ve müjdesine koşmamak, bir Müslüman için felaketlerin en büyüğüdür. Çünkü rahmetin adıdır O. Müjdenin adıdır O. Merhametin adıdır O. Kardeşliğin adıdır O.Dünyayı iman ve Kur’an nuruyla aydınlatan, insanın insana kul, köle olmasını önleyen, insanı hürriyete, adalete, eşitliğe, huzur ve saadete kavuşturan yaratılmışların en yücesi olan Peygamberimiz (s.a.v)in örnek ahlakını çok iyi araştırmalı, 21 yüzyılın yozlaşmış, kendinden geçmiş adeta ölmek üzere olan duyarsız ruhlarına aşılamalıyız. O, ALLAH’IN öyle bir resulüdür ki, O’nun örnek ahlakı, günler, aylar, seneler geçse de eskimeyecek ve bütün, insanlara tek örnek ve önder olarak ebediyen yaşayacaktır. Hayatın gayesinin, yaratılışın manasının silindiği – yok olduğu her şeyin manasız olduğu başıboşluk ve hüzün örtülerine büründüğü 21. yy insanı; maddi anlamda çağlar atlayıp bütün ihtiyaçlarını karşılamış ama ruhunu paslandırmış ve çürütmüştür. Bugün artık Ruhlar bir şey bekliyor, her şeyin madde olmadığını anlatan bir nur istiyor Her şeye rağmen ruh ve mana kökleri sağlam; genlerindeki (fıtratlarındaki) saflığı temizliği barındıran insanoğlu er-geç Peygamberimiz Hz Muhammed (s.a.v) in şefkat ve merhamet ikliminde yeni bir dirilişe erecek ve dünyaya sevgiyi, kardeşliği, barışı getirecektir. Ne mutlu onu tanıyanlara ne mutlu onu okuyup yaşayanlara İşte bu yıl da kutladığımız, sevgili peygamberimiz hazreti Muhammed Mustafa (sav)’in kutlu doğumunun, cennet vatanımızın huzur ve mutluluğuna, milletimizin birlik ve beraberliğine, insanlarımızın samimi kardeşliğine, bütün insanlığın hidayetine, Müslümanların da peygamber ahlâkına ve yaşantısına yönelmesine vesile olmasına cenabı-ı hak’tan diliyor, programın hazırlanmasında üstün gayret gösteren başta idareci ve öğretmen arkadaşlarımı ve programın mimarı olan sevgili öğrencilerimi huzurlarınızda tebrik ediyor, hepinize saygılar sunuyorum” dedi.
Okul Müdürü Salim Şahin’in konuşmasının ardından Kur’an Kerim tilaveti, ilahiler, şiirler, nükteler ve ezgiler söylendikten sonra Tiyatro Oyunu ve Semah Gösterileri izleyenleri mest etti.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.