“FATSA İLÇEMİZE BU YAZ 10 TRİLYONLUK DOĞALGAZ YATIRIMI YAPILACAK”
21.04.2016

İlçemizde yapılan Doğalgaz hattı döşeme çalışmaları ile ilgili Belediyemizi ziyaret eden, Aksa Doğalgaz Bölge Müdürü Doğan Gürler, Aksa Doğalgaz Ordu İl Müdürü Tufan Duman, Oski Genel Müdür Yardımcısı Suat Olgun, Ordu Büyükşehir Belediyemiz Fen işleri Daire Başkanı Mehmet Dikici Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan ile durum değerlendirmesi yaptı. Toplantıda Belediye Başkan Yardımcımız İbrahim Eroğlu, Fen İşleri Müdürümüz Hüsne Şerbetçi ve Fen İşleri Şefimiz Ayhan Uslu’da hazır bulundular. Fatsa ilçemizde bu yaz sezonunda, ilçemiz merkezi de dahil olmak üzere 50 kilometre doğalgaz döşeme çalışması yapılacağı bildirildi.

“BU YAZ 50 KİLOMETRELİK BİR YATIRIM PLANLIYORUZ”

Ziyarette ilk açıklamayı yapan Aksa Doğalgaz Bölge Müdürü Doğan Gürler yaptığı açıklamada, Aksa Doğalgaz olarak Fatsa ilçemizdeki 2016 yatırımları ile ilgili Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan’a projenin detaylarını anlatmak üzere ziyarette bulunduklarını belirterek, “2016 yılı başında biz Fatsa ilçemize gaz arzı sağladık. 2016 yılında da şebekemizi genişletmeye çalışacağız. Bu seneki yatırım programımızda da yaklaşık bina bağlantı hatları ile beraber 50 kilometrelik bir yatırım planlıyoruz. Bu yatırımlarla beraber Evkaf ve Dolunay mahallesinde eksik kalan yatırımların tamamlanması Mustafa Kemal Paşa Mahallesi'nin tamamına doğalgazın ulaşmasını hedefliyoruz. Bu çerçevede çalışmalarımız şu anda devam ediyor. Sayın Belediye Başkanımıza da bize desteklerinden ötürü teşekkür ediyoruz.” dedi.

“26 MİLYONLUK DOĞALGAZ YATIRIMININ 10 MİLYONU FATSA İLÇEMİZE OLACAK”

Oski Genel Müdür Yardımcımız Suat Olgun ise yaptığı açıklamada 2014 yılından bu yana Aksa Doğalgaz ile ortak çalışmalarını sürdürdüklerini söyleyerek, “ Altın Ordu, Ünye ve Fatsa ilçemizde doğalgaz çalışmalarının ivme kazanması anlamında Büyükşehir Belediye Başkanımızın tarafımıza talimatları oldu. Bu talimat üzerine biz 2014 yılında hiç hız kesmeden yatırımlara devam edildi. Altın Ordu'nun yüzde 85’ine yakını bitti. Bu sene 2016 yılında 26 milyonluk yatırımı Aksa Doğalgaz’a kabul ettirdik. 26 milyonluk doğalgaz yatırımı Aksa Doğalgaz’ın SİO’su tarafından deklare edildi. 26 milyonluk yatırım içerisinde Fatsa ilçemize 10 milyonluk yatırım olacaktır. Bizim hedefimiz 2017 sonu itibariyle Altın Ordu, Ünye ve Fatsa ilçemizde doğalgaz yatırımının tamamını bitirmek, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Genel Sekreterimizin talimatları bu şekilde ve bu doğrultuda Aksa Doğalgaz ile beraber hareket ediyoruz.” diye konuştu.

Ziyarette son açıklamayı yapan Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan ise önemli bir gün yaşadıklarını belirterek, “Aksa Doğalgaz firmasının üst düzey yetkilileri ile birlikte bu seneki programları bir defa daha gözden geçiriyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız bu işin birebir takipçisi bu anlamda Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz ve Sayın Genel Sekreterimizin bu işe büyük destekleri ve aceleleri var biz de aynı doğrultuda acele ediyoruz. Ortak bir çalışmayla inşallah Fatsa'da doğalgaz bu sene çok daha hızlı bir şekilde devam edecek. Daha önce Dolunay mahallemize kadar doğalgaz gelmişti, bir takım altyapı çalışmaları yapılmıştı ve geçen sene Kasım ayı itibariyle Doğalgaz abonesi yapılmaya başlanmıştı. Yani şu anda Fatsa'da Dolunay mahallesi'nde Evkaf Mahallesi'nde biz abone yapıyoruz, burada kullananlar var. Bu sene buralarda çok daha fazla abone sayısına ulaşacağız. İnsanlar kömürünü almadan Doğalgaz abonesi olabilecekler inşallah Dolunay mahallesinde bu çalışmalar devam ederken şehrin doğu yakasında bu çalışmaları herkes bekliyor biz de bekliyoruz. Bu sebeple bu sene yoğunluğu şehir merkezine de veriyoruz. Sayın genel müdürümüzün ifade ettiği gibi 2017 yılı sonunda Fatsa'nın imar bölgesinin tamamında doğalgazı ulaştırmak hedefimiz ama bunun önceliği bu sene şehir merkezi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi var. Bu çalışma kısmen Sakarya ve Dumlupınar mahallenizin merkezideki alanlarını da teşkil ediyor. Çalışmalar şu anda hızlı bir şekilde devam ediyor. Bu sene vatandaşlarımıza şunu söyleyebiliriz şehir merkezinde doğalgaz çalışmaları merkezde bu sene tamamlanacak ve inşallah vatandaşlar abone olabilecek seviye gelecek. Bir yandan da Reşadiye caddesi üzerinden Kurtuluş mahallemizin sonuna kadar da hat çalışması devam edecek.” dedi.

“2017 YILINDA ORGANİZE SANAYİ BÖLGEMİZE DE DOĞALGAZ ULAŞTIRMIŞ OLACAĞIZ”

2017 yılında da merkezin tamamı ile beraber herkesin merakla beklediği özellikle yatırımcıların beklediği bir müjdeyi de veren Başkanımız Anlayan, “İnşallah bu vesileyle 2017 yılında Organize Sanayi bölgemizde de doğalgaz ulaştırmış olacağız çünkü şu anda Organize Sanayi Bölgemizde taşıma ile 11 milyon metreküplük doğalgaz sarfiyatı var. Bu vesileyle bu sıkıntıyı da açmış olacağız. Vatandaşlarımıza bu müjdeyi verirken şu hassasiyeti ve anlayışı da bekliyoruz. Herkes hizmetin kapısına gelmeyi bekliyor ama bana dokunmadan bana bir sıkıntı vermeden yatırımın kapısına gelmesini bekliyor ama bu yatırımlar altyapı yatırımları olduğu için kazmadan dökmeden kırmadan bu işi yapamıyorsunuz. Bu vesile ile her caddemiz kazılacak her sokağımız kazılacak biz bütün ekip ile beraber Büyükşehir Belediyesi ve kendi ekibimiz ile beraber şu hassasiyeti firma ile paylaşıyoruz. Çalışmalar yapılırken beklenilmeyecek kazı işlemi yapılacak ama arkasından hemen kapatılacak. Biz bunun mutlak takipçisi olacağız. Bu yüzden vatandaşlarımızdan anlayış bekliyoruz çünkü biz artık iş çok uzadı bir an önce bitirmek istiyoruz daha kısa sürede daha fazla sıkıntıya yaşayalım ama hizmeti bir an önce alalım istiyoruz. Bu vesileyle Mustafa Kemalpaşa mahallemizde yoğun bir çalışma bu sene görülecek inşallah çalışmalar bittiğinde doğalgazı yaktığımızda bu sıkıntılara değdi diyeceğiz.” diye konuştu.

Bu seneki çalışmalar kapsamında şehir merkezimizde şu anda planlanan 50 kilometre doğalgaz hattı döşeneceğini sözlerine ekleyen Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, “Bunun 35 kilometresi ana hat, 15 kilometresi de bina bağlantısı olmak üzere 50 kilometrelik doğalgaz çalışması Fatsa ilçe merkezimizde yapılacak bu bakımdan vatandaşlarımızın bu yoğunluğu anlaması lazım. O yüzden kaybettiğimiz zamanı telafi etmek istiyoruz vatandaşlarımız kısmen belki mağdur olacaklar ama bizler de daha kontrollü çalışarak takipçisi olacağız amacımız kimseyi mağdur etmek değil amacımız bir an önce bu yatırımı hayata geçirmek. Bu da yaklaşık 10 milyon lira değerinde bir yatırım olacak. Bu sene 10 milyon liralık yatırım Fatsa merkezimizde hayata geçecek.” şeklinde konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.