FATSA HUZUREVİ İÇİN İMZA PROTOKOLÜ
27.03.2019

FATSA HUZUREVİ İMZA PROTOKOLÜ İLE AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ’NE DEVREDİLDİ

Fatsa Belediyemiz ile Aile Çalışma ve Sosyal İl Hizmetler Müdürlüğü arasında inşaatı tamamlanan Fatsa Huzurevi’nin devri konusunda protokol imzalandı.
Fatsa Belediyemiz Başkanlık makamında gerçekleşen imza protokolünde Belediye Başkanımız Muharrem Aktepe, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ender Yanık, İl Müdür Yardımcısı Ercan Okur, Fatsa Sosyal Hizmetler Müdürü Mehmet Ekici hazır bulundu.
İmza Protokolü öncesi açıklamada bulunan Fatsa Belediye Başkanımız Muharrem Aktepe, “2011 yılında Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile sözleşme imzaladığımız, yapımına 2012 yılında başladığımız Fatsa Huzurevi olarak temelini attığımız tesisimizi yaklaşık 6 ay önce inşaatını tamamlamıştık. Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz ile devir işlemleri ile ilgili görüşmelerimiz devam ediyordu. Bu görüşmeleri nihayete erdirdikten sonra bugün itibarıyla Huzurevimizi yani Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezimizi Sosyal Politikalar Aile Bakanlığı'na teslim ediyoruz.” dedi.

“FATSA’YA BÖYLE BİR HİZMETİ KAZANDIRMANIN VERMİŞ OLDUĞU MUTLULUĞU YAŞIYORUZ”

Huzurevi projesinde emeği geçenler olduğunu ifade eden Başkanımız Aktepe, “Bu anlamda önceki Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan’a, projeye destek veren önceki Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz'a, şimdiki Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Engin Tekintaş’a Huzurevimize bağışta bulunan bağışçılarımıza çok teşekkür ediyoruz. Fatsa’ya böyle bir hizmeti kazandırmanın vermiş olduğu mutluluğu yaşıyoruz. Kimse inşallah buralara düşmez ama buralar olmadan da olmuyor. İnşallah vatandaşlarımıza buralarda güzel hizmetler verilir. Ben Müdürlerimize de kolaylıklar diliyorum. Fatsa’mız için hayırlı olsun diyorum.” diye konuştu.

“FATSA HUZUREVİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEM ARZ EDEN KURULUŞ”
Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ender Yanık’da yaptığı açıklamada, “Fatsa Belediyemizin yapıp bize devrettiği Huzurevimizin teslimatı için imza protokolü yapıyoruz. Fatsa Belediye Başkanımıza Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Engin Tekintaş’a, Sayın Valimiz Seddar Yavuz’a, Ak Parti Ordu Milletvekilimiz Şenel Yediyıldız’a çok teşekkür ediyorum. Ahmet Cemal Mağden Huzurevimizin kapasitesi 140. Tekkiraz’da da bir Huzurevimiz var, kapasitesi 25, kalan kişi 27. Şu anda sırada bekleyen 40 kişimiz var. Bu anlamda Fatsa Huzurevi bizim için çok önem arz eden kuruluş. Böylece Huzurevi projemizi çözmüş olacağız. Fatsa Huzurevi ile 3 tane Huzurevimiz olacak. İlimize hayırlı olmasını diliyorum ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.