FATSA HANIMLAR LOKALİ HİZMETE GİRDİ
10.05.2016

Fatsa ilçemizde belediyemiz tarafından kurulan Hanımlar Lokali gerçekleşen açılış ile hizmete girdi.
Mustafa Kemal Paşa mahallesi Emniyet Sokak’da hizmete giren Hanımlar Lokali’nin açılışına Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz, Fatsa Kaymakamımız Mehmet Yapıcı, Garnizon Komutanımız Albay Salih Gödek, Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcımız Ahmet Çoruh, Fatsa Belediye Başkan Yardımcılarımız Muharrem Aktepe, İbrahim Eroğlu ve Reyhan Mollaoğlu, Elif-Der Ordu Şube Başkanımız Yeter Yılmaz, Elif-Der Fatsa Temsilcimiz Hatice Anlayan AK Parti İlçe Başkanımız Abdullah Uçar, Çamaş Belediye Başkanımız Alaaddin Giden, Çatalpınar Belediye Başkanımız Ahmet Türe, Fatsa İlçe Emniyet Müdürümüz İbrahim Etem Öztürk, Fatsa İlçe Jandar Komutanımız Yarbay Halit Gülten, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda ilçe halkı katıldı.

“HANIMLARIMIZA ÖZEL VE GÜZEL BİR MEKAN KAZANDIRDIK”
Hanımlar Lokali’nin açılışında ilk konuşmayı gerçekleştiren Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, “Lokalimiz sadece hanımlara hizmet verecektir. Fatsa sosyal ve kültürel anlamda çok hareketli bir şehir. Hanımlarımıza özel ve güzel bir mekan kazandırdık. Özellikle kırsaldan gelen pazaryerine gelen hanımlara hizmet edecek. Lokalimizin yerini bu bakımdan Pazar yerinin içinde olan bir yerden seçtik. Bu bölgeye ilçemizin en büyük Pazartesi günü açılan pazar kuruluyor, hizmet vermeye başladı. Hanımlarımızın duasını almak bizleri bu anlamda çok memnun ediyor. Belki küçük bir hizmet gibi görülüyor ama onların duası bu işi büyütüyor. Buranın açılmasında Büyükşehir Belediye Başkanımızın değerleri eşlerinin de fikir olarak katkıları var. Diğer ilçelerimizde hanımlar lokali vardı burada da olur mu diye düşünmüştük ama Fatsa ilçemizin diğer ilçelerden sosyal kültürel faaliyetleri farklı. Ama sonradan yapınca çok isabetli bir karar olduğunu anladık. Burada bulunan görevlilerimizce bayanlarımıza özel programlarımız da olacak. Çay ve kahveler ikramımız olacak.” dedi.

“14.HANIMLAR LOKALİNİ FATSA İLÇEMİZE AÇIYORUZ”
Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz ise yaptığı konuşmada Ordu'nun ilçelerinde 14. Hanımlar Lokalini hizmete açtıklarını ifade ederek, “Fatsa Belediye Başkanımızın dediği gibi köyden mahalleye dönen yoğunluklu ilçelerde açmayı planladığımız ve uygulamaya geçirdiğimiz bir çalışmaydı artık sahil şeridine inmeye başladık. Bizim yüksek ilçelerimizde bu tür hizmetlerimiz var. Burası gözükmeyen bir alan yaptığınız zaman fark ediyorsunuz. Fatsa gibi merkezi yerlerde köyden pazara gelen hanım vatandaşlarımızın ne bir abdest alacakları, ne bir ihtiyaçlarını giderebilecekleri ne de çocuklarını emzirebilecekleri bir yer var. Önceden bayanlar bir akrabası varsa oraya gidiyordu. Bu çerçevede sadece hanımlara özel bir olacak. Sosyal politikanın gereğidir bu. Yapılan bu çalışma onların günlük ihtiyacının karşılanması olabileceği gibi bir toplanma merkezi bir adres de oluyor aynı zamanda. Bu çerçevede ilk başlarda çekimser kalmıştık açalım mı açmayalım mı diye fakat yapıldıktan sonra gördük ki faydalı bir iş yapmışız hatta bazı ilçelerimiz üçüncü Hanımlar Lokalini açtı. Mesela Aybastı ilçemizde üçüncüsü açıldı. Faaliyetleri farklı olabilir ama görülecek ki Fatsa'da köy hanımlarımızın yoğun bulunduğu bu bölgede Hanımlar Lokali çok faydalı olacak. Burası sadece çay kahve içmeden ibaret olmayacak, pazar kurulan günler çorba ikramı da olsun diyoruz. Sosyal bir eksiklik de zamanla faydalı hale gelecek. Kadınlarımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.