FATSA HALK EĞİTİM MERKEZİ YILSONU SERGİSİNİ AÇTI
13.06.2013

Fatsa Halk Eğitim Merkezi 2012-2013 öğretim yılı geleneksel yılsonu sergi açılışı, Halk Eğitim Merkezi binasında yapıldı.

Açılışa Kaymakam Bekir Atmaca, Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Garnizon Komutanı Personel Binbaşı Salih Gödek, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ömer Demiröz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Gürsel Avcı, Sivil Toplum Kuruluşu Başkanları, Şube Müdürleri, Dernek Başkanları, kursiyerler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış öncesinde Halk Eğitim Merkezi önündeki cadde trafiğe kapatılarak kursiyerler için sertifika töreni düzenlendi.
Törende bir konuşma yapan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Celal Acar; “Halk eğitimi merkezimiz de:
16 Okuma-yazma kursumuza 79 kursiyer,80 Mesleki ve teknik kursumuza 1661 kursiyer,
151 Sosyal ve Kültürel Kursumuza 2881 kursiyer olmak üzere toplam 247 kurs açıldı ve 4 bin 620 kursiyer katıldı. Yıl boyu açılan tüm kurslarımızdaki genel amaç;
Okuma yazma kursları tüm yerleşim birimlerinde ve daha çok okullarımızda açılmıştır. Bu kurslardaki amacımız okuma yazmayı öğretmek ve becerilerini günlük yaşamda kullanabilmelerini sağlamaktır.
Mesleki ve teknik eğitim görme imkânı bulamamış ya da eksik eğitim almış kişileri mesleğe hazırlamak, İş alışkanlıkları kazandırmak, pasif tüketicilikten aktif üretici konumuna getirmektir.
Meslek dalında çalışanları, meslek edinmek isteyenleri, geliştirmek, yeniliklere hazırlamak ve onları işgücü piyasasının ihtiyaç duyduğu elaman haline getirmektir.
Toplumun kültür düzeyini yükseltmek, kişilerin sosyal ve kültürel gelişimini desteklemek, bilgi beceri kazandırmak, eksik kalan eğitimlerini tamamlamak, üst öğrenim sınavına hazırlamak, kültürel değerlerimizi korumak, yaşatmak, yaygınlaştırmayı öğretmektir” dedi.
Müdür Acar; “Bu etkinlikler çerçevesinde, 3 adet seminer, 6 adet konferans, 2 adet tiyatro, 2 adet konser, 2 adet sergi olmak üzere 15 faaliyet gerçekleştirilmiş olup, bu faaliyetlerimizden de 4406 kadın, 3823 erkek olmak üzere toplam 8.229 vatandaşımız yararlandırılmıştır.
2012-2013 eğitim öğretim yılı içinde halk eğitimi faaliyetlerimizden toplamda 12.847 vatandaşımız yararlandırılmıştır.
Halk Eğitim Merkezi çalışmalarımıza, bizden desteklerini esirgemeyen Sayın Kaymakamımıza ve ilçe Milli Eğitim Müdürümüze, halk eğitim faaliyetlerimize katkı sağlayan okul ve kurum müdürlerine, sabır göstererek kurslara katılan el emeğini göz nuru dökerek sanat icra eden kursiyer kardeşlerime huzurunuzda teşekkür ediyor, hepinize saygılar sunuyorum” şeklinde konuştu.
Müdür Celal Acar’ın konuşmasından sonra halk oyunları gurubunun gösterileri sunuldu ve protokol tarafından kursiyerlerin belgeleri takdim edildi.
Belge töreninin ardından serginin açılışı gerçekleştirildi. Sergi misafirler tarafından ilgiyle gezildi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.