FATSA FEN LİSESİ ONAYLANDI
05.06.2009


Ak Parti Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa; “Bölgemize yapılan yatırımlarla ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Fatsa Atatürk Parkında yaptığı basın toplantısına Ak Parti Ordu Milletvekili Ayhan Yılmaz, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Sözen, İl Genel Meclis Üyesi Atıf Yüksel’de katıldı.

Fen Lisesi Bu Yıl Eğitime Başlayacak

Ak Parti Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Fatsa gün geçtikçe ilerleyen bir şehir konumunda ilerliyor. Biz bu bölgenin siyasetçileri olarak yapılan çalışmaları takip ediyoruz Ayazlı Mahallesinde yapılan İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nın yapmış olduğu bir binamız var. Bu binanın ne olacağı hakkında binanın temeli atıldığı günden beri Fatsalı hemşerilerimizin aklına tıkalın bazı sorular vardı. Bu soru işaretlerinin kaldırılması adına Sayın Milli Eğitim Bakanımız ve Bakanlık bürokratlarıyla yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde Ayazlı Mahallesinde ki binanın Türkiye’de belki de istisnai bir durum olacak Fen Lisesi olarak açılmasına karar verildi. Fatsa’da önümüzde ki dönemde bir Fen Lisesi olacaktır. Bu Fatsa’nın önemli bir şehir olma yönünde önemli bir ayaktır. Fen Lisesi binasın en kısa zamanda tam donanımla hizmet vermesi için Fatsa’da hayata geçecektir. Bu olayda bizim kültürel, eğitim düzeyimize katkı sağlayacaktır. Türkiye’nin en başarılı en zekâlı öğrencileri ilçemize gelerek eğitimlerini burada göreceklerdir” dedi.

Fatsa Atatürk Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi Türkiye’de % 100 İstihdam Garantili Okulumuzdur.

Ak Parti Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa; “Fatsa Atatürk Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi Türkiye’de % 100 istihdam garantili okulumuzdur. Ardından Ordu Üniversitesi’nin açılmazı ile beraber Denizcilik Meslek Yüksek Okulu ve Denizcilik Fakültesi Fatsa’da hayata geçti. Daha önce fakültenin inşaatını ve fiziki şartlarını yapmıştık. Meslek Yüksek Okulu olarak kullanacağımız bina ile ilgili sıkıntı vardı. Devlet planlamadan geçirip ödenek aldık ve güzel bir eğitim kurumu haline getirdik. Şuan için ihtiyaca cevap veriyor. Yaklaşık 1 Trilyona yakın bir masraf oldu. Bizim ihtiyaçlarımıza cevap verecek konumdadır. Meslek Yüksek okulunda denizcilik ile iki bölüm var. Fakat yeni bir yüksek okul olması çok fazla bilinmemesi nedeniyle öğrencilerinde bazı tereddütleri var. Çünkü bunların akreditasyonu yoktu. Dolayısıyla öğrencilerimizin iş bulma konusunda tereddüdü vardı. Biz yaptığımız çalışmalar sonucunda Fatsa Denizcilik Meslek Yüksek Okulunda denizcilik müsteşarlığından akreditasyonu almak suretiyle burayı iş garantili bir Meslek Yüksek Okulu haline getirdik. Tıpkı Atatürk Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi’nde olduğu gibi öğrencilerin mezun olduğu bölümle ilgili belgelerle artık iş sahibi olacaklardır. Fatsa Atatürk Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi emsalindeki okullara göre önemli bir avantaj sağlamışlardır. Ben bölgemiz insanın çocuklarını bu okullara yönlendirilmesini ve kısa zamanda okulların bitirdikten sonra iş sahiplerini olmalarını istiyorum. Öğrencilerimizin Fatsa Atatürk Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi’nin öncelikli tercihi olması gerektiğini ifade etmek istiyorum” dedi.

Fatsa’da 300 Yataklı Bir Devlet Hastanesi Yapılması Programa Alındı

Ak Parti Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa; “Fatsa Devlet Hastanesi’nin yeniden yapılması ile ilgili bir projemiz vardı. Bununla ilgili süreçte tamamlandı. Sağlık Bakanlığı ve Başbakanlık Toplu Konutlar İdaresi ile yapılan mutabakatla Fatsa’da 300 yataklı bir devlet hastanesi yapılması programa alındı. Bununla ilgili yer takas işleri var. Hastane alanımızın Toplu Konutlar İdaresine verilmesi ve karşılığında Evkaf Bölgesine 300 yataklı tam fonksiyonel modern bir devlet hastanesi’nin yapılması ile alakalı bütün çalışmalar tamamlandı. Karşılıklı mutabakatlar sağlandı. Takas işleri kısa sürede bitirilirse yılsonuna kalmadan devlet hastanesi’nin temelini atmış olacağız” dedi.

Fatsa şehir stadını Fatsa ve Fatsa Belediyespor’a yakışır şekilde modern hale getirmek noktasında çalışmalarımız devam ediyor

Ak Parti Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Öncelikle Fatsa Belediyespor’un teknik kadrosunu ve oyucularını tebrik ediyorum. Fatsa Belediyespor amatör tarihinde bir ilke imza atmıştı. Yüzün üzerinde gol atıp bir gol ile elenen ilk takımdır. Lig’de mücadele ettiği takımların attığı gollerden fazla gol attı, ancak 1 gol ile elendi. Bu büyük bir başarıdır. Kazanıp finale gidebilirdi de, neticede spor 3 neticeli bir oyundur kazanmak, kaybetmek ve berabere kalmak. Dolayısıyla Fatsa Belediyespor’u başarısız görmek mümkün değildir. Aksine çok başarılı bir sezon geçirmiştir. Teknik kadroyu ve yöneticileri bir kere daha tebrik ediyorum. Tabi hedefimizden geri adım atmamız söz konusu değildir. Yine hedefimiz Fatsa Belediyespor’u profesyonel lige çıkarmak. Fatsa büyük bir şehir Fatsa Belediyespor’a yöneticilik yapmak isteyen çok sayıda arkadaşımız olacaktır. Önümüzdeki sezon inanıyorum ki bu sezon eksik bıraktığımızı inşallah tamamlamış oluruz. Fatsa Belediyespor profesyonel ligde oynamayı hak ediyor. Bunu gerçekleştirmek için elimizden geleni yapacağız. Fatsa Belediyespor’un elindeki alt yapı bugün 1. Lig de oynayan birçok kulübün elinde yok. Alt yapının sağlanması noktasında geçtiğimiz yıllarda Fatsa Belediyespor’a hizmet eden herkese ben teşekkür ediyorum. Fatsa şehir stadına gelince, daha önce biz burada alt yapı çalışması yaptık. Ancak yapılan çalışmaları yeterli görmüyoruz. Spor’dan Sorumlu Devlet Bakanımız bölgemizin insanıdır Fatsa’yı da iyi bilen biridir. Kendisiyle Fatsa şehir stadının yapılmasıyla ilgili görüştük. Fatsa şehir stadını Fatsa ve Fatsa Belediyespor’a yakışır şekilde modern hale getirmek noktasında çalışmalarımız devam ediyor. Her zaman olduğu gibi bu konuda da sözümüzün arkasındayız” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.