FATSA EVREN CADDESİ SEVGİ CADDESİ OLDU
04.11.2010


Fatsa Belediye Meclisinde yapılan Meclis Toplantısı’nda caddeye yeni verilecek isim tartışıldı. 15 AK Parti, 7 MHP ve 1 CHP meclis üyesinin bulunduğu toplantıda 2 turlu oylama yapıldı.
İlk olarak caddenin isminin değiştirilmesi oylandı. MHP’li 2 meclis üyesi ‘Evren’ adının değiştirilmemesini isterken, 22 Meclis üyesi ise değişmesi yönünde oy kullandı. 2’nci tur oylamada ise meclis üyeleri tarafından caddeye yeni bir isim verilmesi için 4 isim önerildi. ‘Millet’, ‘Sevgi’, ‘Vatan’ ve ‘Ulus’ isimleri üzerinde karar kılan Meclis üyeleri, bu 4 seçeneği oyladı. Yapılan oylamada 22 oydan 20 ‘si ‘Sevgi Caddesi’ ismi aldı. Caddenin isminin ‘Sevgi’ olmasına karar verildi.

Başkan AK Parti’li Hüseyin Anlayan, “Belediye Meclisimizce verilen karara herkesin saygı duyması gerekiyor. Evren Caddesi artık Fatsa’da yeni ismiyle Sevgi Caddesi olacak. Bundan sonra Fatsa da bu konunun tartışılmasına gerek yok diyen Anlayan bu ismi verirken Amacımız, bir tartışmayı ortadan kaldırırken, başka tartışmalara da sebep vermek istemedik. Tüm Fatsa’ya hayırlı uğurlu olsun” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.