FATSA ELİF-DER TEMSİLCİLİĞİ HİZMETE GİRDİ
10.05.2016

Merkezi Ordu'da bulunan Elif-Der Sosyal Yardımlaşma Derneği'nin ilk temsilciliği Fatsa ilçemizde açılışı gerçekleştirerek hizmete girdi.
Elif-Der Fatsa Temsilciliğin açılışına Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz, Fatsa Kaymakamımız Mehmet Yapıcı, Garnizon Komutanımız Albay Salih Gödek, Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcımız Ahmet Çoruh, Fatsa Belediye Başkan Yardımcılarımız Muharrem Aktepe, İbrahim Eroğlu ve Reyhan Mollaoğlu, Elif-Der Ordu Şube Başkanımız Yeter Yılmaz, Elif-Der Fatsa Temsilcimiz Hatice Anlayan AK Parti İlçe Başkanımız Abdullah Uçar, Çamaş Belediye Başkanımız Alaaddin Giden, Çatalpınar Belediye Başkanımız Ahmet Türe, Fatsa İlçe Emniyet Müdürümüz İbrahim Etem Öztürk, Fatsa İlçe Jandar Komutanımız Yarbay Halit Gülten, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda ilçe halkı katıldı.

“HİZMETLERLE BERABER İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DE BURADAN ULAŞMAK İSTİYORUZ”
Elif-Der Fatsa Temsilciliğinin açılış kurdelesi kesilmeden önce ilk konuşmayı yapan Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, “Elif-Der Ordu'da kuruluşunu tamamlanmış olup il başkanlığını Büyükşehir Belediye Başkanımızın değerli eşleri yapmakta olup tüm ilçelerde temsilcilik açıyor ve ilçelerde de özellikle bütün belediye başkanlarının eşleri başkanlığını yapmakla beraber ekipleri ile beraber bu yardımlaşma dernekleri vatandaşlarımıza hizmet edecekler, bizler de destekliyoruz amacımız ihtiyaç sahibi insanlara buradan da ulaşabilmek ve yardımlarda vesile olabilmek. Ben önce fikir babası Büyükşehir Belediye Başkanımızın değerli eşlerine teşekkür ediyorum çünkü hizmetlerle beraber ihtiyaç sahipleri kişilere buradan da ulaşabilirsek bunların duaları bize yeter diyorum. Rabbim hayırlarımızı arttırsın, katılımcılarımıza da teşekkür ediyorum İnşallah hayırlara vesile olurlar, bizlere destek olursunuz Allah hayırlı etsin.” dedi.

“HAYIRDA YARIŞMA ANLAMINDA SİVİL İNİSİFİYATİFLERE İHTİYAÇ VAR”
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz ise açılışa katılan herkese teşekkür ederek, “Elif-Derin genel merkezinden sonra il bazlı ikinci şubesini Fatsa'da açıyoruz. Ünye ilçemizde de şubesi hazır, inşallah önümüzdeki günlerde de onun açılışını yapacağız. Derneklerde başkan olarak Belediye Başkanı eşi bulunmaz şartı yok fakat hayırda yarışma anlamında bu türlü sivil inisiyatiflere ihtiyaç var. Kaymakamlıklarımızın Sosyal Yardımlaşma Vakıfları, Büyükşehir Belediyemizin Sosyal Hizmetler Müdürlüğü var, Valiliğimizin de Sosyal Yardımlaşma Vakfı var ama hepsini resmi elden yapamıyorsunuz bazı çalışmalarımızı sivil inisiyatif marifetiyle çözülmesi lazım. Bu çerçevede sivil inisifiyatifler daha duyarlı oluyorlar. Özellikle ben halk günü sonrası gelen vatandaşlarımızın talepleri yerinde inceleme konusunda bu türlü sivil derneklerin daha duyarlı olduğunu gördüm şu anda bize gelen vatandaşların zaten Valiliğimiz, Kaymakamlıklarımız, Büyükşehir Belediyemiz resmi anlamda yapılabilecek bütün yardımları yapıyorlar ama daha farklı mahiyetteki yardımları çözülebilmesinin yolu bu türlü sivil dernekleşmeden geçiyor. Bir toplumun gücü sivil toplum örgütlerinin sayısı ile orantılıdır bu Avrupa'da özellikle istatistikiye girmiş bir rakam. Ne kadar sivil toplum kuruluşu var ise o toplum hem dayanışma konusunda hem de işlerini ve işlemlerini yapma konusunda daha güçlü addedilir. Buradaki diğer yardım kuruluşlarının maksadı budur önemli olan hayırda yarışabilmektir. Ben bu çerçevede Fatsa’mızda da inşallah güzel hizmetlere mağdurun Müştekinin garip gurabanın yanında olacak bu türlü derneklerin sayısının çoğalmasını temenni ediyorum. Burada da başta eşimiz hanımefendi olmak üzere millet vekilimizin eşleri, belediye başkanlarımızın eşleri sivil toplum kuruluşlarımız eşleriyle kocaları ile velhasıl bütün Fatsa olarak bir arada olmanın başarısını yakalamış olduk. Ben her ortamda söylüyorum önemli olan bir ve beraber olmaktır. Ordu yıllardır aradığı birlik ve beraberliği son dönemde yakalamıştır. Valiliği ile Kaymakamlığı ile sivil toplum kuruluşları ile siyasi iktidarı ve muhalefeti ile bunu başarmıştır.” diye konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.