FATSA DA OKUL İNŞAATLARI SON AŞAMAYA GELDİ
24.06.2008

Fatsa ilçesinde yapımına başlanılan Sakarya İlköğretim Okulu ve Fen Lisesi inşaatında çalışmalar son aşamaya geldi.

Okul İnşaatlarını gezen Milletvekili Eyüp Fatsa, ilgili Müttehitlerden çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Fatsa`nın eğitim merkezi olacağını söyleyen Eyüp Fatsa, şuanda 2 Okul inşaatı gezdik ama yapımı tamamlanan ve devam eden, ayrıca programa da aldığımız birçok Okul çalışmamız devam ediyor. Sakarya İlköğretim Okulu inşaatımızı gezdik. Buradaki çalışmalar şuana kadar yaptığımız Okul inşaatlarının en hızlısı oldu. Ekşioğlu inşaat yetkililerini tebrik ve teşekkür ediyorum. Sakarya İlköğretim Okulu Fatsa açısından çok önemli bir Okul burada, 3–4 kuşak okumuş hemşerilerimiz var. Bizde Sakarya ilköğretim Okulunu hızlı bir şekilde tamamlayıp eğitim öğretime açmayı hedefliyoruz.

Amacımız önümüzdeki yıl 2. dönem burayı eğitime açmak. Burada değişik bir mimari uygulandı. İnşaat tamamlanınca göreceğiz. Her kes bu Okulun yapılıp yapılmayacağını merak ediyordu. Burası üzerinde çok şeyler söylendi. Gördüğünüz gibi biz yaparız dedik ve yaptık. Okulumuz Fatsa`mıza bir kez daha hayırlı olsun dediler.

Daha sonra yapımı devam eden Fen Lisesi İnşaatını da gezen Fatsa, gördüğünüz gibi Fatsa tam bir şantiyeye bürünmüş. Her alanda çalışmalarımız sürüyor. İktidar ve Yerel yönetimde Belediyemizle birlikte Fatsa`nın çehresi değişiyor. 1 yıl sonra iddia ediyorum Fatsa daha çok değişecek ve gelişecek. Burayı Fen Lisesi inşaatı diye başladık, fakat ilçelere Fen Lisesi yapımı oldukça zor, ama biz bütün gücümüzü seferber edip Fatsa`ya Fen Lisesini kazandırmaya çalışacağız. Buradaki Okul binamız Selçuklu mimarisi ile yapılıyor. Burası da tamamlanınca görünüm açısından çok dikkat çekici bir Okul olacak. Burada toplam 500 öğrencimiz rahatlıkla eğitim görebilecektir.

Fatsa`da eğitim anlamında yine projelerimiz var onları da zaman içersinde Fatsa kamuoyu ile paylaşacağız. Fatsa`lılardan dileğim Şu anda yapımı devam eden Fen Lisesi Binamızı görsünler ve baksınlar mimari olarak nasıl görünüyor. Kısaca şunu söyleyeyim; Fatsa benim Soyadım Fatsa için yakışanı ve gerekeni yapmak benim boynumun borcudur dediler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.