FATSA CUMHURİYETİN 97.YIL COŞKUSUNU DOYASIYA YAŞADI
30.10.2020

Fatsa’da Cumhuriyet Bayramının 97.yılı kutlamaları çerçevesinde sosyal mesafe kuralları dikkate alınarak yapılan etkinliklerde vatandaşlar coşkulu bir gün geçirdi.
Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri tüm yurt genelinde kısıtlamalı olarak yapıldı.
Kutlamalara Kaymakam Ömer Lütfi Yaran, Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Cumhuriyet Başsavcısı Özcan Çabukoğlu ve resmi kurum müdürleri katıldı.
Fatsa’da kutlamalar geceden başladı. İlk olarak Fatsa Belediyesi İlçe Kaymakamlığı organizesinde gençlerin bir araya gelmesi ile sahilde havai fişek patlatıldı ve meşale yakıldı.

Kutlamaların gündüz bölümü ise Cumhuriyet Meydanında gerçekleşti. Kutlamalar çerçevesinde Sakarya Ortaokulu öğrencileri bayrak gösterisi yaptı.  Ardından Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri bando gösterisini yaptılar. Son olarak ise Fatsa Belediyesi Gösteri Sanatları Atölyesi oyuncuları özel hazırlanmış platformda Cumhuriyet adlı kısa tiyatro sahneledi. Tiyatrocuların gösterisi ilgiyle izlendi.

Havanın da güzel olması ile çok sayıda vatandaş da ellerinde bayraklarla Cumhuriyet coşkusunu yaşadılar.
Programın sona ermesi ile Kaymakam Ömer Lütfi Yaran ve Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar platformun yanına giderek Fatsa Belediyesi Gösteri Sanatları oyuncularını tebrik ederek hatıra fotoğrafı çektirdiler.
Cumhuriyet Meydanında yapılan etkinliklere ilave olarak Fatsa Off-Road Spor Kulübü, Fatsa Woswos Kulübü ve Fatsa Belediyesi ile ortak bir organizasyonla şehir turu yaptı. Fatsa Belediyesi Gösteri Sanatları Oyuncularının asker kıyafetli konvoyda yer almaları düzenlenen şehir turuna renk kattı.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.