FATSA BU SEÇİMDE TARİH YAZDI
05.11.2015

26. Dönem Milletvekilliği seçiminden zaferle çıkan AK Parti’de kutlamalar devam ediyor. Fatsa ilçemizde Cumhuriyet meydanında düzenlenen Milletvekilleri Teşekkür ziyareti programına Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz, AK Parti Ordu Milletvekilleri Oktay Çanak, Metin Gündoğdu, Ergün Taşçı, AK Parti Ordu Milletvekili adayı Mehmet Kara, Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, Ak Parti Ordu İl Başkanı Av. Uğur Çelenk, AK Parti Fatsa İlçe Başkanı Abdullah Uçar ve çok sayıda partili katıldı.
Vatandaşlara ilk selamlama konuşmasını AK Parti Fatsa İlçe Başkanı Abdullah Uçar yaptı ve yüzde 62 oy veren Fatsa halkına teşekkür etti.

“ÜZERİMİZDEKİ SORUMLULUĞUN BİLİNCİNDEYİZ”

Daha sonra konuşan Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan da, “Bu seçimlerin Fatsa’nın, Ordu’nun, Ülkemiz, masum ve mazlum Müslümanlar için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bundan önce olduğu gibi bugün de vermiş olduğunuz desteğin üzerimizde büyük bir sorumluluğunun farkında ve bilincindeyiz. Bu bilinçle ilçemize hizmetleri getirmek için elimizden geleni yapacağız.” dedi.

“BU SEÇİMİN KAZANANI BENİM”

Başkanımız Anlayan’dan sonra Milletvekili adayı Mehmet Kara söz aldı. Milleti Avrupa’da temsil edeceğini söyleyen AK Parti Ordu Milletvekili Adayı Mehmet Kara, “1 Kasım seçimlerine takım ile beraber katıldık. Takımın oyuncuları İl Başkanı koordinesinde, seçim Koordinasyon Başkanlarımız, İlçe Başkanlarımız, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve en önemli oyuncuları sizlerdiniz. Sizlerin katkı ve destekler ile 1 Kasım seçimlerini Ordumuzda 4-1 kazandık. Bu seçimde kazananı ‘ben’ olduğumu biliyorum. Vekillerimiz Ankara’ya gidecekler. Bende inşallah Avrupa’da sizleri temsil edeceğim. Cumhuriyet Halk Partisinin Ordu 1. sıra Milletvekili Adayı Seyit Torun’un yerinde olmaktansa, Ak Parti’nin Ordu listesinde 5. sırada olmayı kendim için onur arz ediyorum. 1 Kasım seçimleri ülkemiz, milletimiz ve bizlere umut bağlamış mazlum milletler için hayırlı uğurlu olsun diyorum” diye konuştu.

“HER 3 KİŞİDEN 2’Sİ AK PARTİ’YE OY VERDİ”

AK Parti’ye yakışan sonucun Ordu’dan çıktığını vurgulayan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz, “Böyle bir sonuç çıkacağını kimse bilmiyordu. Birçok tahminde bulunanlar olsa da Türkiye’nin en iyi anket firmalarını yarıştığı bu alanda bu firmalar tahminlerinde 3 puan dahi yaklaşamadılar. Bu milletimizin başarısı, basireti, sağduyusudur. Bu millet 2002 yılından itibaren 2015 yılına kadar AK Parti’yi her seçimde oylarını artırarak seçmiştir. Ayrıca iktidarı da AK Parti olarak devam ettirmiştir. 1 Kasım seçimleri sonrası Fatsa’da ve Ordu’da mutluluk var, İstanbul’da heyecan var ama Kudüs’te, Mısır’da da mutluluk var. Kısacası tüm Dünya’da Müslüman olan ve Türk kardeşlerim AK Parti’nin zaferinden dolayı mutluluğu var. Dolaysıyla bu seçim ümmetin seçimiydi. Ümmet kararını vererek Türkiye genelinde AK Parti’yi iktidar yaparken, desteğini de 9 puan artırarak sürdürdü. Fatsa bu seçimde tarih yazarak, yüzde 50’lerden yüzde 62’lere çıkardı AK Partiye olan desteğini. Budan dolayı sizlere söyleyecek hiçbir şeyimiz yok. Sizlere söyleyebileceğim tek şey Allah sizleri başımızdan eksik etmesin. İyi ki varsınız. Bununla beraber seçim vaatlerimiz vardı. Asgari ücreti artırılmasını birebir ilgilendiren, taşeron işçilerin kadroya alınması gibi konularla arkadaşlarımız yoğun bir şekilde mecliste çalışmalar yapacaklar. Sonuç olarak Ordu’nun AK Partiye vermiş olduğu desteği kendine yakışır bir şekilde oldu. Yani Ordu, AK Parti’nin kalesi oldu. Bugün Fatsa’da her 3 kişiden 2’si AK Parti’ye oy verdi. Bu demek oluyor ki her geçen gün sayımız daha da artıyor. Bundan dolayı herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.Program Milletvekillerimizin el ele halkımızı selamlamasıyla sona erdi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.