FATSA BELEDİYESPOR YENİ YÖNETİMİNDEN BAŞKAN ANLAYAN’A ZİYARET
09.05.2012

Geçtiğimiz günlerde yapılan genel kurul toplantısında Fatsa Belediyespor Başkanlığına seçilen Muammer Coşkun ve beraberinde ki yönetim kurulu üyeleri bugün Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan'ı makamında ziyaret etti.

Gerçekleştirilen nezaket ziyaretinde "İlk ziyaretimiz belediyeye oldu" diyen Fatsa Belediyespor Kulübü Başkanı Muammer Coşkun, "2012-2013 sezonunda bu göreve ekibimizle talip olduk. 19 kişilik genç bir yönetim kurduk. Ortada 10 yıldan beri üstün gayretlere rağmen gelmeyen bir başarı var. Bu işler nasip işidir dedik ve yola çıktık. Bu sene inşallah Bölgesel Amatör Ligde Fatsa Belediyespor Fatsa'nın desteğiyle inşallah şampiyon olur. Bu niyetle çıktığımız yolda önce belediyeyi ziyaret edelim istedik. Gerek sıkıntılarımız, gerekse bundan sonraki öngörülerimiz hakkında sizi çok ziyaret edeceğiz. Bizleri kabul ettiğiniz için şahsım ve yönetim kurulu adına teşekkür ediyorum" dedi.

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ise, "Allah mahcup etmesin" diyerek hayırlı uğurlu olsun dileklerinde bulundu. Başkan Anlayan, sporun vatandaşlar için bir eğlence olduğunu ama en çok rağbeti futbolun gördüğünü söyledi. Anlayan; "Fatsa adına yük aldınız Allah kolaylıklar versin. Fatsa Belediyespor'da görev yapmış, emek vermiş, zaman ayırmış olan bütün başkanlara ve yönetim kurulu üyelerine ama ilk başta desteklerinden dolayı Fatsa halkına burada teşekkür etmek istiyorum. Onların gayreti olmasa belki daha kötü bir noktada olacaktık. Onlar takımı daha üst noktalara taşımak için gayret gösterdiler ama bütün takımlar çıkamıyor. En azından yerimizi muhafaza edebildik" dedi.

AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK
2005 yılında çıkan yasa ile belediyelerin amatör spor kulüplerine yardım yapabilme konusunda önünün açıldığını söyleyen Başkan Hüseyin Anlayan, "2005 yılında Sayın Başbakanımız hem belediyeci hem de eski sporcu özellikle futbolcu olması sebebiyle belediyelere amatör spor kulüplerine destek yetkisini açtı. 2005 yılına kadar belediyelerin amatör spor kulüplerine destek verme yetkisi yoktu. 2005 yılında çıkan yasa genelde belediyelere çok yeni yetkiler tanındı. Bunlardan bir tanesi de amatör spor kulüplerine belediyelerin destek verme yetkisidir. Profesyoneller için yetkimiz yok. Fatsa'mızı temsilen tüm amatör spor kulüplerine destek vermeye çalışıyoruz. Fatsa Belediyespor'da bundan en büyük nasibini alıyor" diye konuştu.

SPOR DEYİNCE AKLA HEMEN FUTBOL GELİYOR
"Başka spor dallarına biraz zaman ayırmak lazım" diyen Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, bu sebeple 'Spor Kompleksi' projesine çok önem verdiklerini söyledi. Anlayan; "Vatandaşlar futbolu o kadar çok seviyor ki bizlere Spor Kompleksinin içerisinde halı saha olup olmadığını soruyorlar. Sporu biraz daha şenlendirelim istiyorum. Spor deyince akıllara futbol geldiği için Fatsa Belediyespor'a daha fazla destek veriyoruz ama Fatsa Belediyespor'u başka branşlarda da görmeyi çok isterim. Ben bir defa daha hayırlı olmasını diliyor gösterdiğiniz nezaket için teşekkür ediyorum" dedi.

Haberin Görselleri

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.