FATSA BELEDİYESİNDEN YENİ BİR PROJE! GALERİCİLER SİTESİ HAYATA GEÇİYOR
03.03.2012

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, ilçede artık bir "Oto Galericiler Sitesi" olacağının müjdesini verdi.

Başkan Anlayan; "Bugün hem oto galericilerimize hem de Fatsa halkımıza bir yeni projenin müjdesini vermek istiyorum. Fatsa Belediyesi olarak bütün oto galericimizle beraber Fatsa da bir oto galericiler sitesini yapma projesini başlatmış bulunuyoruz. Ben hayırlı olmasını diliyorum. Bunun kararını aldık, ön görüşmeleri yaptık inşallah 2012 yılı içerisinde bu çalışmalarımızı vatandaşlarımız görecekler" diye konuşurken Kurtuluş Mahallesinde yaşanılan yoğunluğun da bu şekilde sona ereceğini söyledi.

Başkan Anlayan; "Şu anda Fatsa'da oto galericilerimiz kurtuluş mahallesinde sahil yolu boyunca bu işi yapıyorlar. Tabi ilk zamanlarda özellikle kurtuluş mahallesinin canlanması açısından onların orada olmasını biz özellikle arzu etmiş ve sahiplenmiştik fakat galericilerimiz bu işi çok iyi yaptıkları için ve yoğun çalıştıklarından dolayı getirdikleri araçların sayısı da fazla olunca hem yol trafiği sıkıntılı oluyor hem de vatandaşlarımız için evlerinin önünü kullanmama durumu ortaya çıkıyor. Galericilerimizde bundan dolayı rahat çalışamıyorlar. O yüzden büyüyüp mevcut mekana sığmadıkları için biz şimdi hepsini bir araya getirerek ortak bir proje ile bir oto galericiler sitesi yapma kararı aldık" dedi.

Proje yerinin Fatsa'nın Ordu girişinde bulunan küçük sanayi sitesinin hemen karşısı olduğunu söyleyen Başkan Anlayan; "Daha önce 2007 yılında tersane alanı olarak tahsis ettiğimiz alanda bir oto galericiler sitesini inşallah hayata geçireceğiz. 2007 yılında tersane olarak tahsis etmiştik ama o yıllarda sadece ülkemizde değil bütün dünya da tersanecilik zirve yapmıştı. Fakat özellikle 2009 yılındaki dünya krizinden sonra tersanecilikte olan o anki cazibeler bugün maalesef yok. Orada tersane projesi hayata geçemediği için atıl durumda ki bir araziyi de değerlendirmek istiyoruz. O vesile ile de Fatsa'nın Ordu girişini de güzelleştirmek ve bir cazibe merkezi haline getirmek istiyoruz" dedi.

Yapılacak olan Oto Galericiler Sitesinin hemen üst tarafında (Küçük Sanayi Sitesinin yanında) "Toptancılar Sitesi" projesinin de olduğuna değinen Anlayan, 3 sitenin yan yana olacağını söyledi. Başkan Anlayan; "Toptancılar Sitesi projesinin de çalışmaları devam ediyor. Böylelikle Sanayi Sitesinin yanında Toptancılar Sitesi ve Oto Galericiler Sitesi inşallah hayata geçecek. Böylelikle hem galericilerimiz kimliklerini daha üst seviyeye taşımış olacaklar hem de bir arada daha iyi bir hizmet verecek hale gelecekler ve Fatsa'mız da yeni bir projeye kavuşmuş olacak. Bunun yanında Kurtuluş Mahallemizde de şu anda galericilerimizin meydana getirmiş olduğu yoğunluk ve sıkıntı ortadan kaldırılmış olacak. Ayrıca Fatsa'mızın Ordu girişi de ayrı bir güzellik ve cazibe merkezine kavuşmuş olacak. Bu vesile ile geçen hafta bütün galericilerimizi temsilen bir grup arkadaşla görüşme yapmıştık. Onlara kooperatif kurmalarını önerdik. Onlar da dün itibari ile bütün galerici arkadaşlarla bir araya gelerek ön görüşmelerini yaptılar. İnşallah önümüzde ki hafta onları davet ederek bu işi şekillendirmeye başlayacağız. Tahsis edeceğimiz yer bellidir, kafamızda ki şablonda bellidir. Projenin ayrıntılarını önümüzde ki günlerde vatandaşlarımızla daha detaylı paylaşacağız" diyerek bugün itibari ile artık Fatsa'da bir Oto Galericiler Sitesinin hayata geçeceğini Fatsalılarla paylaştı.

Haberin Görselleri

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.