FATSA BELEDİYESİNDEN SOMALİYE 10 BİN TL YARDIM
18.08.2011


Fatsa Belediyesi Afrika, Somali bölgesindeki mağdur vatandaşlara 10 Bin TL. Yardım yaptı. Yardım parası Vakıflar Bankasında Başbakanlık tarafından açılan Somali´ye yardım hesabına yatırıldı.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Geçtiğimiz hafta Afrika, Somali´de yaşanan açlık, susuzluk ve mağduriyetlikten dolayı Protokol, Teşkilat ve personele vereceğimiz iftar yemeklerini iptal ettiğimizi ve buraya harcanacak paranın da Somali´ye gönderileceğini duyurmuştuk. Geçen haftadan bu yana gerekli hazırlıkları yaptık ve bugün Vakıflar Bankasında bulunan Başbakanlık Somali´ye yardım hesabına 10 Bin TL.yi yatırdık. Gönül isterdi ki daha çok yatıralım, ama bir nebzede olsa onlara yardım etmenin huzurunu yaşıyoruz.

Ayrıca bir konuya değinen istiyorum diyen Anlayan, bu yardımı yaparken, her yıl yapmış olduğumuz Gıda yardımımızı da aksatmadan bu yılda yaptık. Yine bunun yanı sıra her yıl kurduğumuz iftar çadırımızı Kültür Merkezimize taşıyarak burada mağdur vatandaşlarımıza İftarlarını açmaları için İftar sofrası da kurduk, dolayısı ile bu Somali yardımımız bizim her yıl yapmış olduğumuz bu yardımları kesinlikle etkilememektedir.

Başbakanımız bu hafta içersinde Somali ye gidecek, inşallah bizim bu yardımımızda Başbakanımızla beraber oraya ulaşmış olacak. Ben bu konuda duyarlı olan herkese çok teşekkür ediyorum. Tüm Türkiye Afrika, Somali´ye yardım konusunda tek yürek oldu. Ordu ve Fatsa ilçemizde bu konuda çok hassas ve sürekli yardımlar yapıyor ve yapmaya da devam edecektir. Mübarek Ramazan ayı içersinde yardım yapan hayırseverlerimizin de yardımlarının kabul olmasını Cenabı haktan temenni ediyorum.

Bir kez daha Mübarek Ramazan ayınızı tebrik ederken, yaklaşan Ramazan Bayramınızı da şimdiden kutluyor hayırlara vesile olmasını diliyorum dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.