FATSA BELEDİYESİNDEN ŞEHİT AİLELERİNE YEMEK
20.03.2012

Fatsa Belediyesi,18 Mart Şehitler günü münasebetiyle şehit aileleirne Belediye çamlık tesislerinde öğle yemeği verdi.

Belediye Çamlık Restaurant’ta düzenlenen yemeğe Kaymakama Bekir Atmaca, Garnizon Komutanı Jn. Yzb. Fatih Çetil, Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ve üst düzey askeri yetkililer de katıldı.
Yemeğin sonunda bir konuşma yapan Kaymakam Bekir Atmaca, şehit ailelerine bir şükran duygusu sunmak adına anlamlı bir günde şehit yakınları ile bir araya geldiklerini belirterek, “Tabii, insan istiyor ki hiç şehidimiz olmasın. Fakat bu ülke var oldukça, bu ülkenin iç ve dış düşmanları oldukça geçmişte olduğu gibi günümüzde de gelecekte de muhakkak şehitlerimiz gazilerimiz olacaktır. Bize düşen ise bu ülke uğruna nasıl ki geçmişteki atalarımız, dedelerimiz, amcalarımız seve seve bu ülke için kanlarını canlarını feda ettiler, bizler de bizden sonra gelecek nesiller de aynı şekilde kanlarını canlarını feda edeceklerdir. Şehitlik, peygamberlikten sonra erişebilecek en yüksek makamdır. Neticede bir ayrılık olsa bile şehitlerimiz Cennettedir, bizim inancımız bu şekildedir. Bir şehit yakını olmak, annesi, babası, kardeşi, ablası ve çocuğu olmak olunabilecek en güzel manevi unvanlardan birisidir. Ne mutlu sizlere” dedi.

Şehit aileleri de Başkan Hüseyin Anlayan ve Belediyemize bu yemekte bizleri bir araya getirdikleri için çok teşekkür ediyoruz dediler.

Haberin Görselleri

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.