FATSA BELEDİYESİ’NDEN METİP ALANINDA ÇOCUK ETKİNLİĞİ
26.08.2021

Çocuk işçiliğinin önlenmesi amacıyla Mevsimlik Tarım İşçileri Projesi Alanında (METİP) öğretmenler nezaretinde eğitim alan çocuklar Fatsa Belediyesi Gösteri Sanatları Atölyesi oyuncuları tarafından düzenlenen etkinlikle eğlenceli oyunlar oynayarak hoşça vakit geçirdiler.
METİP Alanında çocuk etkinlikleri ile eğlenceler düzenleyen Fatsa Belediyesi Gösteri Sanatları Atölyesi oyuncuları çocuklara unutamayacakları bir gün yaşattılar. Güney Doğulu çocuklar masal karakterleri Miki Mouse, Minie Mouse, Sevimli palyaço, halat çekme, ip atlama, yakan top ve eğlenceli dans gibi etkinliklerle oldukça neşeli dakikalar geçirdiler.

“AMACIMIZ ÇOCUK İŞÇİLİĞİNİN ÖNLENMESİ”

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar mevsimlik tarımda çocuk işçiliğinin önlenmesi hedefiyle, yerelde var olan imkanların değerlendirilmesi devletimizin çalışmaları sonucunda hayata geçirilen bu projede çocukların aileleriyle fındık bahçesine gitmek zorunda kalmayıp, kurulan alanda öğretmenler nezaretinde eğitimine devam ettiklerini ve oyunlar oynadıklarını ifade ederek, “Yaptığımız etkinlik sırasında çocukların gözlerindeki mutluluğu görmek bizleri mutlu etti. Çocukların temel gelişimsel gereksinimlerinin karşılanması hem çocuk işçiliğinin ortadan kaldırmasında hem de bu sosyal sorunun bir boyutu olan çocuk işçiliğinin sosyal yapıda ileriye dönük farklı sorunlar doğurmasını engellemede önemi büyük olan bu projede emeği geçen tüm devlet büyüklerimize teşekkür ederiz” dedi.

Güney Doğulu Çocuklar ise, “Bizim büyüklerimiz Fatsa’ya fındık toplamaya geldi, biz burada oyunlar oynadık, güzel vakit geçirdik, çok güzel dersler yaptık. Devletimizden Allah razı olsun.” dediler.

 

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.