FATSA BELEDİYESİ’NDEN HER EVE BİR LALE
23.03.2009

Fatsa Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Lale Şenliği’nde vatandaşlara 20 bin lale çiçeği dağıtıldı.

İlçenin sahilinde bulunan basket sahasında gerçekleşen lale çiçeği dağıtımına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Vatandaşların yoğun ilgisi yüzünden giriş kapısında zaman zaman izdiham da yaşandı.

Lale dağıtımına Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan’ın yanında Belediye Meclisi üyeleri, AK Parti Kadın Kolları da katıldı. Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, lale çiçeği dağıtımı öncesi yaptığı konuşmada bu yıl lale çiçeği dağıtımının ikincisini gerçekleştirdiklerini söyledi.

Başkan Anlayan, “Biz Belediye olarak şehrimizi güzelleştirmek için şehrimizin bazı noktalarına lale çiçekleri dikerek şehrimizin görünümünü güzelleştiriyorduk. Ancak, bazı vatandaşlar diktiğimiz laleleri sökerek evlerine götürüyorlardı. Biz de bunu önlemek için her eve bir lale kampanyası başlattık” dedi. Geçen yıl birincisini yaptığımız şenliğe büyük ilgi gördük ve bu yılki ilgide geçen yıl kadar güzel oldu, artık her yıl Lale kampanyasını yapacağız. Fatsa bizim çalışmalarımız sayesinde bir çok ilkle tanışıyor. Çiçek dağıtımı da bunlardan sadece bir tanesi dediler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.