FATSA BELEDİYESİNDEN ÇOCUKLAR İÇİN 50 BİN MASKE
13.05.2020

0-14 yaş grubu çocukların saat 11:00-15:00 arasında sokağa çıkmalarının serbest olması nedeniyle Fatsa sahili ve şehir merkezi çocuklarla doldu taştı.
Çocukların Korona virüsten korunabilmeleri için Fatsa Belediyesi hem sahile kurduğu stantta hem gezici ekiplerle hem de belediye Beyaz Masa’da 50bin maske dağıttı. Maskeleri 2 kişilik animasyon ekibinin dağıtması çocukların daha büyük ilgi göstermesine neden oldu.

“ÇOCUKLARIMIZ KALABALIK İÇERİSİNE GİRMESİN”
Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar çocukların yaklaşık 2 sonra dışarı çıkmalarının sevincini paylaştıklarını belirterek, “Bugün çocuklarımızın anneleri ve babaları ile sevinçle caddelerde gezmeleri sahilde koşup oynamalarını görmek bizleri de sevindirdi. Ancak çocukların şuanda dışarı çıkabiliyor olmaları arkadaşları ile bir araya gelip oyun oynayabilecekleri anlamına gelmesin. Aile büyüklerimizi ziyaret edelim, onları çok özledik görüşelim anlamına gelmesin. Unutmasınlar ki bu kritik süreç onların kontrolünde o yüzden çok dikkat etmeleri gerekiyor. Çocuklarımız dışarı çıktıklarında bol bol koşsunlar, gezsinler dolaşsınlar ama kalabalık içerisine girmesinler. Bu hepimizin sağlığı için çok önemli.” dedi.

“BİZİM İÇİN ÇOK GÜZEL BİR GÜN”
Kendileri için yapılan maskeleri alan çocuklar, “İki aydır Korona virüs önlemleri kapsamında evimizden dışarıya çıkmadık. Bu süreçte bir yandan online ders yaparken bir yandan da oyunlarımızı oynadık ama kapalı ortam olduğu için çok sıkıldık. Bugün ise dışarıya çıktık, bizim için çok güzel oldu. Biz çocuklar için özel maske yaptıran Fatsa Belediye başkanımız İbrahim Etem Kibar’a çok teşekkür ederiz.” dediler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.