FATSA BELEDİYESİNDEN 44 METRELİK İTFAİYE ARACI
22.01.2013

Fatsa Belediyesi İtfaiye Müdürlüğüne yeni tam donanımlı, 44mt. Yüksekliğe çıkacak ve 15. kata çok rahat müdahale edebilecek yeni itfaiye arabası alma çalışmalarına başladı.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan; Fatsa’mız hızla gelişiyor ve büyüyor. İlçemizde modern, büyük toplu konutlar ve yüksek binalar yapılıyor. Bizlerde, toplu konutlar yapılırken, imar ve emniyet açısından her türlü önlemi alıyor ve aldırıyoruz. Yüksek katlı yapılarda, yangın yönetmeliğini harfiyen uyguluyoruz. Yüksek katlı binalar 10 katı geçince, her apartman kendi Yangın sistemini kurmak zorunda.Bizde bu yüksek katlı yapılarda, yangın projesinin yapılması şartını koyuyor ve bu proje tam yapılmışsa Oturum iznine müsaade ediyoruz. Her bina kendi yangın deposunu kurmak zorunda. Bunun yanında her katta Yangın Söndürme sistemi, yangın dolabı ve yangından etkilenmeyecek, yangın merdivenini yapmak zorunda. Bu bizim asli görevimiz.

Bunun yanı sıra, İtfaiye Müdürlüğü olarak, yeni büyük bir İtfaiye Söndürme ve müdahale aracı almayı düşünüyoruz. İnşallah karar verdiğimiz İtfaiye aracı, yüksek merdivenli ve Asansörlü olacak. 44 mt. Yüksekliğe ve 15.kata kadar yangın söndürecek ve insan tahliyesi yapabilecek. Bu konuda geçen hafta, İzmir ve Ankara ya giderek, büyük şehir belediyelerini gezdik ve uygulamalım olarak araçları inceledik. Bu konuda Belediye Meclisimizden karar aldık. Aracımız bölgede bir ilk olacak diyen Başkan Anlayan; Fatsa İtfaiyemizi donanım olarak da geliştirme çalışmalarımız devam edecektir dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.