FATSA BELEDİYESİNDE BAYRAMLAŞMAYA YOĞUN KATILIM OLDU
29.07.2014

Fatsa Belediyesi’nde Ramazan bayramın 2. gününde halk ve personel ile bayramlaşma merasimi gerçekleşti. Bayramlaşma programına Ak Parti Ordu Milletvekili İhsan Şener, Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, Ak parti İlçe Başkanı Fatih Sözen, Ak Parti Ordu Milletvekili Adayı Mustafa Çaya, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, belediye çalışanları ve vatandaşlar katıldı. Bayramlaşma törenine ilgi her zamanki gibi yoğun oldu.

“YENİ BİR SÜREÇ YENİ BİR OLUŞUM”
Bayramlaşma töreninde ilk konuşmayı yapan Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, bir Ramazan ayını daha hayırlısıyla geride bıraktıklarını belirterek, “Hep birlikte bayramımıza kavuştuk. İnşallah yine nice Ramazanlara ve nice bayramlara hep birlikte kavuşuruz. Bugün davetimize katıldığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Bizler bu muhabbeti yaşarken dünyanın dört bir tarafındaki bütün Müslüman kardeşlerimizin sıkıntılarını yaşadık. Yaşamaya da devam ediyoruz. Rabbim zulüm gören bütün Müslüman kardeşlerimize yardım etsin. Yeni bir süreç yeni bir olmuşum. Büyükşehir olmakla hem büyükşehrin hem de ilçe belediyelerin sorumluluk alanları farklı oldu. Büyükşehir’e devir işlemleri devam ediyor. Bizler Fatsa Belediyesi olarak bizim yetkimiz dahilindeki her tür tedbiri almaya devam ediyor ve yeni oluşumu oluşturmaya çalışıyoruz. Sadece Ordu Büyükşehir Belediyesi yeniden kurulmuyor. İlçe belediyeleri de yeniden kuruluyor. Bu süreç devam ediyor. Biraz daha da devam edecek. Bizler belediye olarak yine yapmamız gereken işleri yapacağız. Planlamayan, öngörülmeyen bir takım sıkıntılarda var. Bu anlamda hükümet yetkililerimizle bir görüşme yaptık. İnşallah bu yatırımlar ve hizmetler tam anlamıyla hizmete geçtiğinde ilçemiz daha da fala hizmet almaya devam edecek. Bunlar bir geçiş sürecidir bu sıkıntılı süreci yakın bir zamanda atlatacağız” dedi.

“BİZLER BELEDİYEMİZE HER ZAMAN DESTEK OLACAĞIZ”
Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan’dan sonra Ak Parti Ordu Milletvekili İhsan Şener’de bir konuşma gerçekleştirdi. Milletvekili Şener, “Belediye bir kamu kuruluşudur ve bu kamu kuruluşları oy alırken siyasi partilerden alırlar ama hizmeti verirken toplumun tamamına verirler. Belediye bazı zamanlar sıkıntı çekebilirler fakat birlik beraberlik içinde bu sıkıntıların çözülmesi için sabretmek gerekiyor ve sabredeceğiz. Varlığı ve yokluğu paylaşmalıyız. En önemli özelliğimiz bizim toplum olarak açık oluşumuzdur. İnşallah en kısa zamanda bu sıkıntı giderilecektir. Fatsa Belediyemizin bütçeden almış olduğu sıkıntı süreci vardır. Bizler buradayız en iyi şekilde çalışmalarımızı yaparak bu sıkıntılardan belediyemizi kurtaracağız. Herkesin bayramını kutlarım.” dedi.
Konuşmaların ardından Ak Parti Ordu Milletvekili İhsan Şener, Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, Ak parti İlçe Başkanı Fatih Sözen, Ak Parti Ordu Milletvekili Adayı Mustafa Çaya bayramlaşma törenine gelenlerle bayramlaştıktan sonra program sona erdi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.