Fatsa Belediyesi Kültür Sarayında Satranç Turnuvası Yapıldı
10.12.2012

Fatsa’da Mevlana Haftası nedeniyle düzenlenen İlkokul, Ortaokul ve Liseler arası satranç turnuvası sona erdi.

Turnuva sonucuna göre, 1.- 4. Sınıflar Kategorisi Fatsa Sakarya Ortaokulu’dan Kerem Yatağan 5.- 8. Sınıflar Kategorisi Ordu Hamdullah Suphi Tanrıöver Ortaokulu, Recep Ali Benan Ağca Gençler Lise Kategorisi Ünye Anadolu Lisesi Mustafa Çubuk ve Osman Ünal birinci oldular.

Turnuvanın ödül törenine Kaymakam Bekir Atmaca, Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Yücetepe, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Gürsel Avcı’ da katıldı. Ödül töreninin açılış konuşmasını yapan Önder Zafer Fazla Antalya’da yapılacak olan satranç şampiyonası için Fatsa protokolünden destek beklediklerini söyledi.

“Bu Turnuvaya Ev Sahipliği Yapmaktan Mutlu Olduk”

Daha sonra konuşan Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ise, böyle bir etkinliğin yapılmasından çok gururlandıklarını belirterek, “Ben bu vesileyle bunu tertip eden çok değerli öğretmenlerimizi kutluyorum. Sizlerle paylaşmak istediğim bir şey var. Bu 3 günlük yapılan turnuvada sadece Fatsa’daki öğrencilerimiz değil İlkokul, Ortaokul ve Liseden farklı kategori ve yaşta Ordu’nun her tarafından sadece orası da değil Samsun’dan ve Giresun’dan da öğrencilerimiz bu turnuvaya katıldı ve Fatsa böyle bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Yani Fatsa Kültür Sarayımız buna ev sahipliği yaptı. Biz belediye olarak Kültür Sarayı yapacağımızı anlattığımızda Kültür Sarayı ne işe yarayacak diyenlere de bu bir cevap olsun. Biz her zaman bu projenin Fatsa’nın sosyal ve kültürel hayatına katkı sağlayacak her türlü sosyal ve kültürel etkinliğin yapılabileceği bir çatı olacaktır demiştik. Bu mekânımız nişan, düğün, tiyatro, müzik yani her türlü etkinliğin yapılabildiği bir mekân burası bu vesileyle doğru bir proje olduğuna bir kez daha kanaat getiriyoruz. Burası yüzlerce programın yapıldığı bir çatı oldu. Özellikle İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Gürsel Avcı’nın şahsında bütün Milli Eğitimcilere teşekkür ediyorum. Çünkü bütün öğretmenlerimiz de burada ne tür programlarımızı daha fazla yapabiliriz diye kendi aralarında bir yarışa girdiler. Bir heyecana girdiler bu da bizi ayrıca memnun ediyor. Bu vesileyle milli eğitim camiasına tekrar teşekkür ediyorum. Etkinliğe katılan her bir öğrenci kardeşlerimizi ve arkadaşlarımızı hariçten tebrik ediyorum. Elbette ki her yarışmanın birincisi var onlara temsilen de olsa bu ödülü veriyoruz ama aslında hepsi bu yarışmaya katılarak özgüvenlerini gösterdiler. Tüm katılan yarışmacılar tebriğe ve takdire şayan. Hepsini tebrik ediyor ve kutluyorum. İnşallah devamını da dileyerek tekrardan hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“Emeği Geçen Herkese Teşekkür Ediyorum”

Ödül töreninde son konuşmayı yapan Kaymakam Bekir Atmaca’da, “Burada gerek dereceye giren, ödül alan, almayan bütün öğrencilerimizi ve katılımcılarımızı tebrik ediyorum. Böyle bir medeni cesaret gösterip böyle bir sporla uğraştıkları için ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Herkese böyle bir etkinlik düzenledikleri için teşekkür ediyorum. Bundan sonra inşallah Fatsa artık daha iyisini ve daha güzelini yapacak çünkü Fatsa buna hazır” diye konuştu.

Mevlana Haftası Satranç Turnuvası (1.- 4. Sınıflar Kategorisi)

Adı Soyadı Okulu

1-Kerem YATAĞANFatsa Sakarya Ortaokulu

2-Özgür Efe KEŞAPOrdu Atatürk Ortaokulu

3-Yunus VERİMFatsa Sakarya Ortaokulu

4-Güray ÖZTÜRKFatsa Sakarya Ortaokulu

Mevlana Haftası Satranç Turnuvası (5.- 8. Sınıflar Kategorisi)

1-Recep Ali Benan AĞCAOrdu Hamdullah Suphi Tanrıöver Ortaokulu

2-Baran KARBUZÜnye Akdora Koleji

3-Levent Burak İYİGÜNOrdu Hamdullah Suphi Tanrıöver Ortaokulu

4-Mehmet Alperen KILIÇFatsa Dumlupınar İlkokulu

Mevlana Haftası Satranç Turnuvası (Gençler Lise Kategorisi)

1-Mustafa ÇUBUK Ünye Anadolu Lisesi

2-Erdinç HASTENÜnye Atatürk Anadolu Lisesi

3-Murat ARSLANÜnye Anadolu Lisesi

4-Murat DİNLEMEK Fatsa Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi

Mevlana Haftası Satranç Turnuvası (Gençler Lise Kategorisi)

1-Osman ÜNAL

2-Yılmaz KARACA

3-Çağlar ÖZLÜ

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.