FATSA BELEDİYESİ İLLER BANKASI GENEL MÜDÜR YARDIMCISI MEHMET DİZDAR’I AĞIRLADI
11.05.2012

Bir dönem Fatsa Belediye Başkanlığı yapmış olan Rıza Dizdaroğlu'nun oğlu, aynı zamanda İller Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Memduh Dizdar Fatsa Belediyesine gelerek Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan'ı ziyaret etti.

Yaklaşık 1 saat süren ziyarette ortak konu Fatsa'nın projeleri oldu. Projeler hakkında kendisine bilgi veren Hüseyin Anlayan, "Mehmet Dizdar'ın olduğu konum Ordu için büyük bir şans" dedi. Anlayan yapmış olduğu açıklamada; "Kendisiyle daha önce tanışıyorduk fakat Fatsa'ya gelince sağ olsun bizi yalnız bırakmadı. Bu ziyaretinden dolayı şahsım ve Fatsa'lı hemşerilerim adına kendisine teşekkür ediyorum. Belediyeler için İller Bankası çok önemli bir kurumdur. Bütün belediyelerin kaynaklarının, projelerinin değerlendirildiği ve destek aldıkları bir kurum. Böyle bir kurumda görevli olması gerçekten hem Mehmet abi için önemli hem de bizim için çok önemli. Kendileri bütün ülkeye hizmet ediyorlar ama Fatsa'lı olması sebebiyle Fatsa'ya ve Ordu'ya çok daha fazla hassasiyet gösteriyor. Rıza başkanım Fatsa'ya büyük hizmetler etti. O'nu da buradan rahmetle anıyoruz. Mehmet Dizdar ise aynı babası gibi Fatsa'ya hizmet ediyor. Babasının görevini devam ettiriyor" dedi.

Fatsa'da bulunmaktan son derece mutlu olduğunu söyleyen Mehmet Memduh Dizdar; "Çocukluğumun geçtiği yerdeyim. Başkanım ile tanışalı 6 ay oldu gördüğüm kadarı ile çok çalışkan ve sürekli proje üreten bir başkanımız. Dünyada bir küreselleşme söz konusu. Bu nedenle ortaya çıkan bir sermeye akımları var. Teknolojik gelişmeler var. Siyasal ve ekonomik yapılaşmalar var. Bu çerçevede hükümetimiz globalleşme ve küreselleşmeye dayalı ortaya çıkan duruma uyum sağlamak amacıyla hem kanunlarda, mevzuatlarda hem de kuruluşlar nezdinde yapısal olarak bazı değişikliklere gitti. İller Bankası bildiğiniz üzere yerel yönetimlere hizmet eden bir kuruluş. İller Bankasında yeni projelere kaynak temin etmek amacıyla yeni bir düzenleme yapıldı. Bende bu düzenlemeler çerçevesinde memleketimize nasıl hizmet edebiliriz diye değerli çalışkan başkanımızın yanına geldim. Projelerini gördüm gurur duydum kendisiyle. Elimizden gelen desteği sağlıyor. Son olarak 12 trilyon kredi imkanı sağladık. İnşallah yeni projeleri var bunlardan bahsetmek istemiyorum basına daha sonra kendisi açıklayacaktır. O projelere de büyük destek vereceğimizi söylüyorum. Teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Ziyarette Fatsa Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Aktepe ve Güneş Gazetesi sahibi Feridun Cumhur Altuntaş'ta hazır bulundular.

Haberin Görselleri

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.