FATSA BELEDİYESİ İKİNCİ AKILLI ZEKA OYUNU SINIFI ILICA İLK-ORTAOKU’LUNDA KURULDU
30.10.2019

Fatsa Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında Akıllı Oyun Sınıfının ikincisi Ilıca İlkokulu-Ortaokulu’nda açıldı. Akıllı oyun Sınıfının açılışına Kaymakam Ömer Lütfi Yaran, Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Cumhuriyet Başsavcısı Özcan Çabukoğlu, AK Parti İlçe Başkanı İsa Yüksel, İlçe Jandarma Bölük Komutanı J.Kd.Binbaşı Musa Ünsal, İlçe Emniyet Müdürü Tolga Sipahi, Ilıca Mahallesi Muhtarı Zafer Can, Uzundere Muhtarı Fikri Özçelik, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

“PAPATYA ÇİÇEKLERİ İLE KARŞILADILAR”
Kaymakam Ömer Lütfi Yaran, Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar ve beraberindekiler Ilıca İlkokulu-Ortaokulu bahçesinde okul müdürü İbrahim Çoban ve öğrenciler tarafından karşılandı. Öğrenciler Kaymakam Ömer Lütfi Yaran ve Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar’a bahçeden topladıkları papatya çiçekleri verdiler.

Akıllı oyun Sınıfının açılışının gerçekleşmesinin ardından Kaymakam Ömer Lütfi Yaran ve Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar öğrencilerin oynadığı zeka oyunlarını izlediler.

Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında 10 okulumuzda kurmayı planladıkları Akıllı Oyun Sınıfının ikincisini Ilıca İlkokulu-Ortaokulu’nda açtıklarını belirterek,

“ÇOCUKLARIMIZIN TEKNOLOJİDEN BİRAZ UZAKLAŞMASI, AKILLI OYUNLARLA İLGİLENMESİ ONLAR İÇİN SON DERECE FAYDALI OLACAKTIR”
Eğitim ülkemizin en önemli meselesi. Bizde Fatsa’mızın eğitimi konusunda elimizden geldiğince katkı sağlamaya, okullarımıza destek olmaya gayret ediyoruz. Çocuklarımızın teknolojiden biraz uzaklaşması, akıllı oyunlarla ilgilenmesi onlar için son derece faydalı olacaktır. Akıllı zeka oyunu sınıflarının devamını ilçemizin farklı okullarında uygulanması için destek vereceğiz. Bu vesile ile geleceğimizin aydınlığı yavrularımıza derslerinde başarılar diliyorum.” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.