FATSA BELEDİYESİ EKİPLERİNİN KAR MESAİSİ DEVAM EDİYOR
04.01.2016

Fatsa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri kar yağdığı ilk günden itibaren 2 grayder, 4 kazı yükleyici ve 4 kamyon ile vatandaşların mağdur olmaması için karla mücadelede yoğun gayret gösterdiler. Kar yağışı nedeniyle Ordu Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile koordineli olarak 3 vardiya halinde yol açma ve tuzlama çalışmalarını sürdüren Fen İşleri Müdürlüğü biriminde Teknik Personel ve işçi kadrosu Yılbaşı tatili ve hafta sonu izni kullanmadılar.

Karla mücadele ekiplerinin çalışmalarını an ve an takip eden Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan yaptığı açıklamada, “Karın yağdığı ilk geceden itibaren gecenin ilerleyen saatinde yoğun kar yağışı altında karla mücadele ekibimiz çalışmalarını sürdürdü. Tabii ki kar yağışının iki yönü var. Bir tanesi kar yağışı vatandaşlarımızın, çocuklarımızın herkesin hasretle beklediği bir güzellik katıyor hayata, bu işin tatlı yanı, bir de sıkıntılı yanı var. Ulaşımı sağlamak adına yolların sürekli açık tutulması açılması ve tuzlanması bizim için çok önemli. Bu manada belediyemizin karla mücadele ekibi ile 24 saat 3 vardiya halinde gece gündüz yol açma ve tuzlama çalışmaları yaptık ve halen de devam ediyoruz. Kar’la mücadele çalışmalarımızda hastası olan ve cenaze olan sokaklara ağırlık verdik. Amacımız insanları gidecekleri yere ulaşmalarını sağlamak” dedi.

“BUGÜN OKUL BAHÇELERİ VE CAMİ ÖNLERİNE AĞIRLIK VERECEĞİZ”
Önceliğin ana arterler, site yolları ve mahallelerin ana yolları olduğunu ifade eden Başkanımız Anlayan, “Öncelikle ana yolları açık tutmaya çalışıyoruz. Mahallelerimizde de karla mücadelemiz devam ediyor. Bugünden itibaren okullar ve camilerin önlerinde kar temizleme çalışmamız olacak. Ben ekipteki bütün arkadaşlarımıza gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızda yaptığımız bu çalışmaları zaten görüyorlar. İnşallah daha dikkatli kazasız belasız günler ve geceler diliyorum” diye konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.