FATSA BELEDİYESİ EKİPLERİ KAR MESAİSİNDE
11.12.2013

Fatsa ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle belediye ekipleri tarafından buzlanma tehlikesine karşı tuzlama çalışmaları yapılıyor.

Kar yağışı ve don olaylarına karşı yollarda meydana gelen buzlanmalar sonucu sürücülerin zorluk yaşamamaları için önlem alan Fatsa Belediyesi'ne bağlı ekipler, kar mesaisi yapıyor.

Dün akşam başlayan etkili kar yağışı sebebiyle özellikle ana arterlerin açık tutulması için yapılan tuzlama çalışmalarda, kumlu tuz kullanıldı. 1 grayder, 6 beko lader ve 3 kamyonla 15 kişilik personel ile birlikte kar yağışına karşı belediye ekipleri her türlü önlemi alıyor.
Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, karla mücadele ile ilgili yaptığı açıklamada, “Dün akşam itibari ile tüm bölgemizde olduğu gibi Fatsa’mızda da yoğun kar yağışı başladı ve halen devam etmekte. Vatandaşlarımız bu sabah uyandıklarında yoğun kar ile karşılaştılar. Fatsa merkezde bugün itibari ile kar kalınlığı çok fazla değil ama özellikle hasta olup araçların gitmekte zorlandığı yerlerde tuzlama ekibimiz yoğun bir şekilde çalışıyor.” dedi.

“ÖNCELİĞİMİZ ANA YOLLAR”
Dün akşamdan itibaren ilave ekipleri nöbete koyduklarını ifade eden Başkanımız Hüseyin Anlayan, “Ekibimiz sabaha kadar özellikle rampalarda, Devlet Hastanesi ve TOKİ yolumuz başta olmak üzere hem tuzlama hem de yol açma çalışması yaptılar. Ekibimiz gündüz ise bütün yoğunluğuyla özellikle ana arterlerimizde tuzlama ve yol açma çalışmasına devam ettiler. Şuanda ana arterlerimizde bir sıkıntı söz konusu değil. Bu arada vatandaşlardan ara sokakların ulaşıma açılması için talepler geliyor ama ara yollara girersek ana yollarda bir ihmal yaşayacağımız için önceliğin ana arterlere verildiğini buradan bir defa daha kamuoyu ile paylaşmak istiyorum. Çünkü binlerce ara sokağımız var ama öncelikli olarak mahallelerimizde ki ana yollar açık olması gerekiyor. O sebeple 13 Mahallemizde ki ana yollara ağırlık verdik. Elbette ki yağan kar ana arterlerimizi kapatmazsa, ara sokaklarımızda ki yol açma çalışmalarımıza devam edeceğiz. Öyle görünüyor ki bu gecede kar yağışı devam edecek. Meteoroloji verileri de öyle ifade ediyor. Kar yağışı devam edecekmiş gibi ekiplerimiz nöbette kalacaklar. Hem gece boyunca hem de yarın sabah vatandaşlarımız evden çıktıklarında ulaşım sıkıntısı yaşamamaları için tuzlama ve yol açma çalışmalarımız devam edecek. Böyle bir kar yağışını özlemle herkes bekliyordu, bizde bekliyorduk. Vatandaşlarımız güzelliğini yaşıyor, bizim içinde inşallah bereket olur. Çünkü bu kar yağışı bizim su kaynaklarımızı besliyor. Onun içinde ayrıca mutluyuz” diye konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.