FATSA BELEDİYESİ ÇALIŞMALARINA DUR DURAK BİLMEDEN DEVAM EDİYOR
28.03.2012

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan'ın uzun süredir üzerinde durduğu Bolaman Irmağının güzelleştirilme çalışmalarında ilk adım atıldı.

Bugün Samsun Devlet Su İşleri (DSİ) teknik ekibi ile Bolaman Irmağını gezen Anlayan Fatsa halkına müjde verdi. Spor Kompleksinin bulunduğu alanın hemen karşısında elekçi ırmağının bir benzerinin yapılacağını söyleyen Başkan Anlayan; "Burada Spor Kompleksi inşaatımız bitene kadar Bolaman Irmağı için Devlet Su İşleri ile ortak çalışmalar yürütüyoruz. Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğünden teknik arkadaşlar geldi. Burada hem ırmak yatağının temizliği hem de ırmak kenarının tahkimatla şevlendirilmesi ve özellikle taş duvar talebimiz var. Bunun için zaten bir kaç aydır Devlet Su İşleri ile görüşüyorduk ayrıca milletvekilimiz İhsan bey ve özellikle Sayın Bakanımız İdris Naim Şahin bey bu taleplerimizi takip ediyorlar. Bununla alâkalı Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu ile görüşüp talebimizi iletmiştik. O doğrultuda teknik çalışmalar devam ediyor. İnşallah Spor Kompleksi bitene kadar hem karayollarında kaldırım, ağaçlandırma ve ışıklandırma çalışmaları olacak hem de Devlet Su İşlerince bizlerin takip ve talebi ile Bolaman Irmağı tahkimatı taş duvar olarak yapılmış olacak. Burada şehrin arkasında bulunan 6 ilçenin girişi olan anayol inşallah bu şekilde yeni bir cazibe merkezi olacak" diye konuştu.

Elekçi ırmağının bir benzerinin de bu alana yapılacağını söyleyen Anlayan; "İnşallah Irmak kenarında ki şu anda ki incelemesini yaptığımız taş duvar tamamlandığında ve yol üzerinde ki kaldırım çalışmaları bittiği zaman biz tabi yine belediye olarak vatandaşların oturup gezebileceği bir yeşil alanı buraya kazandıracağız. Elekçi ırmağında ki alanın bir benzerini inşallah buraya yapacağız" dedi.

Spor Kompleksini merak eden Teknik Ekibe bilgi veren Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan daha sonra inşaatı gezdirdi.

Haberin Görselleri

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.