FATSA BELEDİYESİ 42 METRE MERDİVENİ OLAN İTFAİYE ARACI ALIYOR
08.11.2013

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan yüksek binalarda olası bir yangın olayına müdahale edebilmek için 2 milyon TL değerinde 42 metre merdiveni olan bir itfaiye aracı almak için ihaleye çıktıklarını söyledi.
Yeni alınacak itfaiye aracının özelliklerini Fatsa’da görev yapan yazılı ve görsel basın temsilcileri ile paylaşan Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan aracın Alman fabrikasında imal edildiğini belirterek, “İhaleyi Alman firma Türk Alman ortaklı bir firma. Alacağımız itfaiye aracından bildiğim kadarıyla Giresun’da ve Samsun’da yok. Rize’de olduğunu biliyorum.

“MERDİVEN 35 SANİYEDE 15.KATA ÇIKIYOR”

Yeni itfaiye aracımızın 42 metre merdiveni olacak. 15.kata kadar kurtarma ve yangın söndürme işine müdahale edebilecek. Merdiven 15.kata 35 saniyede çıkıyor. Üzerindeki sepette hem yangın söndürme hem de kumanda sistemi var. İnsan çıkmadan aşağıdan beri kamera sitemi ve uzaktan kumanda ile yangına müdahale edebiliyorsunuz. Ayrıca merdiven üzerinde asansör var. İnsan aşağıya inip geri çıkması gerektiğinde merdivenin inip çıkmasına gerek yok. Bu ayın sonunda bizim teknik ekip aracın son kontrolünü yapmak üzere Almanya’ya gidecek” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.