FATSA BELEDİYESİ 100 BİN MASKE ÜRETİMİ İÇİN HAREKETE GEÇTİ
27.03.2020

FATSA BELEDİYE BAŞKANI İBRAHİM ETEM KİBAR:
“100 BİN MASKE ÜRETİMİ YAPTIRIP İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DAĞITMAK İÇİN START VERDİK”

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar; “Ülkemizde korona virüse karşı geliştirilen ve hayata geçirilen fikirlerin tamamı ve aldığımız tedbirler vatandaşlarımızın sağlığı ve geleceği içindir. Bu noktada bizler üzerimize düşeni yaparken tek isteğimiz vatandaşlarımızın kurallara uyması ve sabır göstermeleridir.” dedi.

“100 BİN MASKE YAPTIRIYORUZ”

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar; virüsün engellenmesinde önemli bir yere sahip olan maskeyi vatandaşlarımızın kullanması halinde yayılımın önemli oranda engelleneceğini biliyoruz. Vatandaşlarımız için ilk etapta 100 bin maske siparişi verdik, ihtiyaç halinde yine yaptıracağız ve halkımıza ücretsiz dağıtacağız.” diye konuştu.

Covid-19 virüsünden korunmak amacıyla her türlü tedbiri aldıklarını söyleyen Başkan Kibar, “Yaşlılarımız ve bakıma muhtaç olan her ferdimizle yakinen ilgileniyoruz. Devletimiz milletimiz için her türlü imkânları seferber ederek bu konularda da ne kadar “muktedir” olduğunu göstermiştir. Korona virüsün yayılımının önlenmesi kapsamında ülkemizde maske konusunda bir takım sıkıntıların yaşandığını biliyoruz. İlçemizde maske talebinin karşılanması ve vatandaşlarımızın mağdur olmaması için Fatsa Mesleki Teknik Anadolu Lisesi maske üretimine başlamıştır.” dedi.

Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Atölyesinde gönüllü öğretmen ve sivil vatandaşların da desteğiyle maske üretimi yapılacağını dile getiren Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Maske ihtiyacının karşılanması için üretimine destek olacaklarını” ifade ederek, yapılan çalışmalarla ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya ve Okul Müdiresi Feray Eren’den bilgi aldı.

Konu ile ilgili açıklamalarına devam eden Kibar; “İlk günden bu yana tüm gelişmeleri yakından takip ettik. Çalışma arkadaşlarımla konunun hassasiyeti ve önemine binaen her gün ve her saat yeni tedbirlerle vatandaşlarımızın bu süreçten sağlıklı çıkmalarını sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu kapsamda Cadde dezenfeksiyon çalışmalarımız, cadde ve sokaklardaki kişisel dezenfekte pompalarımız, toplu taşıma araçları dezenfeksiyon istasyonu, işyerlerinin dezenfekte işlemleri gibi bir çok önlemi eş zamanlı aldık.” dedi.

“YAŞLILARIMIZ, BÜYÜKLERİMİZ ÖZDEĞERLERİMİZDİR”

Büyüklerimizin ve yaşlılarımızın özellikle risk grubunda olduğunu belirten Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar; “Onlar bizim öz değerlerimizdir, yolumuzu aydınlatan ışık sahipleridir. Hürmet makamımıza sahip çıkmak bizim asli ve insani görevimizdir. Onun için onların etkilenmemesi için evimizde izole olmamız ve bir süre sabır göstermeleri gerekmektedir.” şeklinde konuştu.

“ATÖLYEMİZDE SEFERBERLİK BAŞLATTIK”

Üretim atölyesinde yapılan incelemenin ardından bir açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya’ da, “İlçemiz genelinde sağlık kuruluşlarımızın ihtiyacı olan maske üretimi için meslek okullarımızdaki atölyelerimizi devreye almış olduk. Atölyemizde gönüllü olarak öğretmenlerimiz ve okul idarecilerimiz işbaşında, günlük maske ihtiyacını gidermeye çalışıyoruz bunun yanında yine Fatsa‘da siperli maske üretimine başladık bu konuda bizlere destek veren özellikle ilçe Kaymakamımıza ve Belediye Başkanlığımıza çok teşekkür ediyoruz, Evde Kal Türkiye diyoruz.” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.