FATSA BELEDİYEMİZDEN ÖZEL ÇOCUKLAR İÇİN ÇOK ÖZEL İMKAN
13.11.2018

Fatsa ilçemizde eğitimlerine devam eden özel çocukların Belediyemiz Spor Kompleksinin tüm olanaklarından ücretsiz yararlanmaları konusunda Fatsa Belediyemiz ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.
Belediyemiz Spor Kompleksinde gerçekleşen imza protokolünü Belediye Başkanımız Muharrem Aktepe ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya imzaladılar.

“FATSA BELEDİYEMİZE ÇOCUKLARIMIZA VERMİŞ OLDUĞU DESTEKTEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM”
İmza Protokolü sonrası ilk açıklamayı yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya, “ Bu imza protokolümüz özellikle Fatsa ilçemizdeki ‘Önem Çocuklar’ dediğimiz çocuklarımız ile birlikte özel eğitime ihtiyaç duyulan çocuklarımızın Fatsa Belediyesi Spor Kompleksi imkanlarından yararlandırılması konusundadır. Bu projeyi çok önemsiyoruz. Sosyal sorumluluk kapsamında Fatsa Belediyemiz özellikle Milli Eğitim içerisinde tüm okullarımıza, tüm projelerimize destek vermektedir. Bu da çocuklarımızın bireysel gelişimi açısından çok büyük bir katkı sağlamaktadır. Bakanlığımızın ve Cumhurbaşkanımızın çok önem verdiği eğitim faaliyetleri kapsamında yer alan 2023 vizyonunu incelediğimizde belediyelerimiz eğitimin paydaşı olarak bizim en büyük destekçilerimizden birisi olarak görülüyor. Bu bağlamda bu yıl yapacak olduğunuz proje daha önceki projelerimiz gibi çocuklarımızın hizmetine sunulacak. Çocuklarımız için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum ve Fatsa Belediyemize özellikle çocuklarımıza vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

“EN BÜYÜK KEYİF ALDIĞIM PROJE BU OLACAK”
Fatsa Belediye Başkanımız Muharrem Aktepe ise yaptığı açıklamada belediye olarak Milli Eğitim Müdürlüğü ile bir çok ortak projeye imza attıklarını ifade ederek, “Bu projelerden en büyük keyif aldığım proje bu olacak. Şehrimizdeki özel çocuklara güzel bir gün geçirmek için milli eğitim müdürümüz ile protokol imzalıyoruz. Şehrimizdeki özel çocuklar bir yıl boyunca haftanın bir günü ayda bir kere olmak kaydıyla tesisimizin bütün olanaklarından ücretsiz şekilde faydalanacaklar. Belediyeler sadece yol yapmakla mükellef değiller aynı zamanda şehrin sosyal hayatına dokunmakla da mükellef kurumlardır. Biz de bu anlamda da bize bu şansı verdikleri için Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ederiz. Çocuklarımıza keyifli güzel eğlenceli zamanlar diliyorum.” şeklinde konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.