FATSA BELEDİYEMİZ KIRSALDA KARLA MÜCADELE ÇALIŞMASINI SÜRDÜRÜYOR
09.01.2019

Fatsa Belediyemiz Kırsal Hizmetler Müdürlüğü kar yağışının etkili olduğu mahallelerde karla mücadele çalışması gerçekleştiriyor. Bölgemizde dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle Kırsal Hizmetler Müdürlüğü Birinci Bölge Şefliği’nin sorumluluk bölgesi olan Elekçi havzasında yolların yüzde 90’nın kapandığı Kırsal Hizmetler Müdürlüğü İkinci Bölge Şefliği’nin sorumluluk bölgesi olan Bolaman havzasında tamamının kapandığı bildirildi. Ekipler kapanan yolların bir an önce açılması için seferber oluyor. Kırsal Hizmetler Müdürlüğü Birinci Bölge Şefliği 1 grayder, 3 Beko Loder ve 1 Ekskavatör ile Kırsal Hizmetler Müdürlüğü İkinci Bölge Şefliği ise 2 grayder, 4 Beko Loder ile karla mücadele çalışmasını sürdürüyor.
İlçemize bağlı Oluklu mahallesinde ev yangınına giderken batan Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne ait bir İtfaiye aracı Fatsa Belediyemiz Kırsal Hizmetler Müdürlüğü Birinci Bölge Şefliği ekipleri tarafından 4 saatlik bir çalışma ile kurtarıldı.
Fatsa Belediye Başkanımız Muharrem Aktepe akşama kadar kırsal mahallelerde ana yolların tamamında ulaşımın sağlanacağını belirterek, “Karın yağdığı ilk andan itibaren gecenin ilerleyen saatinde yoğun kar yağışı altında karla mücadele ekibimiz çalışmalarını sürdürdü. Çok aciliyeti yoksa ara yollara hemen müdahale etmiyoruz. Acil hasta olan mahallelere hemen ekip gönderiyoruz. Bu anlamda muhtarlarımızdan ve vatandaşlarımızdan anlayış bekliyoruz.” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.