FATSA BELEDİYEMİZ GAZETECİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ
09.01.2016

Fatsa Belediyemizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlediği, “Fatsa Yılın Haberini Seçiyor” konulu yarışmanın birincisi Yeni Haber Gazetesinden, “Küçük Yaşta Büyük Sorumluluk Haberi” ile Sümeyra Özcüre oldu. Yarışmada dereceye girenlere ödüllerini takdim etmek için Fatsa Belediyemiz tarafından Spor Kompleksi'nde basın temsilcilerine bir yemek düzenlendi. Yemeğe Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcımız Ahmet Çoruh, Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, Belediye Başkan Yardımcılarımız Muharrrem Aktepe, İbrahim Eroğlu ve Fatih Erişmiş, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Ethem Öztürk, yarışmanın jüri üyeliklerini yapan Ordu Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Vedat Öz, Ordu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Recep Aydın, Basın İlan Kurumu İl Müdürü Çetin Oranlı, Ordu 19 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erdoğan Erişen ve yerel gazete temsilcileri katıldı.

“BU TÜR YARIŞMA HABERCİLİKDE KALİTEYİ ORTAYA KOYAR” Yemeğin açılış konuşmasını yapan Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan katılımlarından dolayı tüm basın kuruluşu temsilcilerine ve protokol mensuplarına teşekkür ederek, “Sembolik de olsa hepinizin gününüzü kutluyorum ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Gerek yerel de gerekse Ordu ili genelinde yaptığınız haberlerden dolayı hepinizi kutluyorum. Bizlerin siyaseten yapmış faaliyetleri kamuoyu ile paylaşmak için sizler vesilesiyle halkımızla buluşabilmek için bu manada bizim için çok büyük anlam ifade eden yerel basın gerçekten hem görsel hem yazılı basın Fatsa için Ordu için çok büyük anlam ifade ediyor. Ben özellikle vurgulamak istiyorum ve önemini ifade etmek istiyorum. Bir mevsimlik değil bir seçimlik değil her işte olduğu gibi bu işi sürdürülebilir kılarak sürekli yapabilenleri kutluyorum. Bu iş herkesin asli işi olmalı yandan yaptığı bir iş olmamalı. Bu manada burada çalışan görev yapan basın temsilcilerimizi bir kez daha kutluyorum. Çalışma arkadaşlarım bu sene 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü programını farklı bir formatta yapalım dediler. Doğrusu benim de çok hoşuma gitti. Önceki yıllarda da bir yemek düzenliyorduk ama ilk defa böyle bir yarışma düzenledik. Çok isabet oldu, bu yarışma basın çalışanı arkadaşlarımızı bir anlamda teşvik oldu. Ödüller belki semboliktir ama anlamı ve önemi daha fazladır. Bu yarışma habercilik anlamında bir kaliteyi de ortaya koyacaktır.” dedi.

BİRİNCİ YENİHABER GAZETESİ’NDEN SÜMEYRA ÖZCÜRE

Başkanımız Hüseyin Anlayan’ın yaptığı konuşmanın ardından Yılın Haberi yarışmasında dereceye girenler açıklandı. Yarışmanın birincisi, “Küçük Yaşta Büyük Sorumluluk” haberi Yeni Haber Gazetesi’nden Sümeyra Özcüre, ikinci, “Atatürk’ün Naaşını Taşıyan Akkiraz, Hasta Yatağında Gözyaşlarına Boğuldu” haberi ile Güneş Gazetesi’nden Ahmet Altay, üçüncü “Siyanüre Değil, Askere Direndiler” haberi ile Mir Kuzey Gazetesi’nden Sefa İyi, dördüncü, “Tamı Tamına 23 Yıllık Hikaye” haberi ile “Mir Kuzey Gazetesi’nden Hamdi Büklü oldu. Yarışmaya “Çocuğum Gülmeyi Öğrendi” haberi ile giren Fatsa Postası muhabiri Sema Yeni’ye de mansiyon ödülü verildi. Gecede ayrıca yerel gazete temsilcilerine ve juri üyelerine de plaket takdim edildi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.