FATSA BELEDİYE BAŞKANINDAN TAŞLICA MAHALLESİNE 3 MÜJDE!
15.06.2012

Fatsa Belediye Başkanından ilçenin imara açılmamış mahallelerinden biri olan Taşlıca Mahallesine 3 müjde geldi. Şu anda 12 km su şebeke hattı çalışmaları devam eden Taşlıca Mahallesine giden Başkan Anlayan buradan yaptığı açıklamada; "Bu yaz Fatsa Belediyesi olarak 13 trilyon 332 milyarlık ihale yaptığımızı ve bu yatırımın tamamının Fatsa'nın her bir tarafında hayata geçeceğini ifade etmiştik. Bu 13 trilyonluk ihalelerin içinden bir tanesi de Taşlıca Mahallemizde ana su hattı şebekesi döşeme işiydi. Yaklaşık maliyeti 600 milyarı bulacak olan bir yatırım. Bu sene asfalt yılı olacak dedik, çevre yılı olacak dedik ama alt yapıya ve dolayısıyla asri görevlerimize de devam ediyoruz. Bu mahallemizde toplamda 12 km yeni su hattı programa aldık. Bu vesile ile de bu mahallemizin tamamına da şebeke suyu kavuşmuş olacak. Bu çalışma sona erdiğinde ise Fatsa'mızın şebeke suyu ulaşmamış hiç bir noktası kalmamış olacak. Şu anda 12 km olarak programladığımız su hattının 5.500 metresini tamamlamış durumdayız. Ben Taşlıca Mahallemize hayırlı olmasını diliyorum. Vatandaşlarımız bunu bizden yoğun bir şekilde talep ediyorlardı. Aslında geçen sene planlıyorduk bu çalışmayı. Belki bir senelik gecikmemiz var fakat farklı projeler ve farklı yöntemler üzerinde durduk. Yeniden bir kuyu yapma ve mevcut şebekeden buraya besleme söz konusuydu. Bu alternatifler bize biraz zaman kaybettirdi. Nihayetinde en verimli olabilecek projeyi hayata geçirmek gerekiyordu ve öyle yaptık. Buraya köy diyoruz çünkü burası imar alanı dışında ki mahallelerimiz. Yazın köye gelenler inşallah susuz kalmayacaklar" dedi.

Taşlıca Mahallemize bu sene iki müjdemiz vardı. Birincisinin su olduğunu ifade eden Başkan Anlayan; "Suyun haricinde bir müjdemiz daha vardı ve oda ana yolun asfaltlanmasıydı. Onunda ihalesini yaptık, inşallah Ramazan ayına kadar vatandaşlarımız tozdan kurtulmuş asfaltla buluşmuş olacaklar" diye konuştu ve bu müjdelerin haricinde kendilerine bir tane daha müjdemiz olacağını söyledi. Başkan Anlayan; "Vatandaşlarımız düzenli olarak köylerine gidip gelmeleri için buraya bir dolmuş hattı kurulacak. Önümüzde ki ay inşallah buraya dolmuş hattı ihalesine çıkıyoruz. Saati belli olan düzenli bir dolmuş hattıyla vatandaşlarımız rahat bir şekilde Fatsa merkeze gelip gidebilecekler. Bu müjdelerin tamamı 1 trilyonun üzerinde bir yatırımdır. 13 mahallemiz var ve 13 trilyonluk yatırım ile Fatsa'nın her bir tarafını kuşatmış olacağız" dedi.

Taşlıca Mahallesi Muhtarı Aziz Akbaba ise; "25 yıllık bir özlemimiz sona eriyor. Elektrik, yol ve su konusunda sıkıntı çekiyoruz, sayın başkanımız sayesinde en büyük 3 sıkıntımızdan birini giderdik. Peşinden gelecek asfalt ve dolmuş hattı bizi biraz daha rahatlatacağına inanıyorum. Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz" diyerek görüşlerini bildirdi.

Haberin Görselleri

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.