FATSA BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN ANLAYAN’IN 18 MART MESAJI
18.03.2014

Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, 18 Mart Çanakkale şehitlerini anma günü ve Çanakkale zaferinin 99. yıldönümü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Başkanımız Anlayan mesajında; “Bugün büyük Türk milletinin her şeyin üzerinde tuttuğu bağımsızlığını ve vatanını korumak için gerektiğinde canını feda edebileceğini simgeleyen 18 Mart Çanakkale şehitlerini anma günüdür” dedi.

Başkanımız Anlayan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Seyyid onbaşının yüreğindeki vatan sevgisiyle cephede düşmana karşı kahramanlık örneği sergilediği Çanakkale savaşında, milletimizin gönlünde daimi olarak yerini alan şehitlerimiz, ülkemizin bağımsızlığının ve bölünmez bütünlüğünün korunması, huzur ve güven içinde yaşamamız, milli çıkarlarımızın savunulması ve vatanımıza hizmet etmek için canlarını seve seve feda etmişlerdir.

Türk milletinin şanlı zaferinin 99. yıldönümünde günün zor şartlarına rağmen vatanın ve milletin ebedi varlığı, devletimizin bölünmez bütünlüğü uğruna düşmanı vatan toprağından çıkarmak için gözlerini kırpmadan canla başla mücadele eden, başta başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Çanakkale şehitlerini ve vatanları uğruna hayatlarını feda eden bütün aziz şehitlerimizi 18 Mart Çanakkale şehitlerini anma günü münasebetiyle bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum.”

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.