FATSA BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN ANLAYAN PROJELERİN TAKİPÇİSİ OLUYOR
05.04.2012

Fatsa Belediyesinin göz bebeklerinden biri olan Spor Kompleksi inşaatını teknik ekiple beraber gezerek çalışmaları yerinde kontrol eden Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, "Durmak yok hizmete devam" dedi.

Belediyenin yapmış olduğu projeleri büyük bir heyecanla her fırsatta yakından takip eden Başkan Anlayan bugün Spor Kompleksi inşaatını ve "Elekçi Irmağının bir benzeri ve bazı değişikliklerle ırmağa ayrı bir güzellik verecek" dediği Bolaman Irmağını gezerek çalışmaları yerinde inceledi. Eylül ayında Spor Kompleksinin hizmete açılacağını söyleyen Başkan Anlayan çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini kaydetti.

Başkan Anlayan; "Teknik arkadaşlarımızla beraber Spor Kompleksini kontrol ediyoruz, çalışmalarımız zaten başlamıştı ve bunu kamu ile paylaşmıştık. Çalışmalar gerek içerde gerekse çevresinde hızlı bir şekilde devam ediyor. İnşallah Eylül ayında burayı açmayı hedefliyoruz. Durmak yok hizmete devam" dedi.

Spor Kompleksinden ayrıldıktan sonra Bolaman Irmağında yapılan düzenleme çalışmalarını inceleyen Başkan Anlayan burada yapmış olduğu açıklamada Fatsa'nın arkasında bulunan 6 ilçeye ulaşım için sağlanan yolun başlangıcının bir cazibe merkezi olacağını söyledi. Anlayan; "Spor Kompleksi inşaatımızla birlikte uyumlu bir şekilde Bolaman ırmağı içinde bir düzenleme startı verildi. Burada ırmak içinde temizlik yaparak ırmak havzasını tamamen boşaltıp ilerde kayıklarında gezebileceği bir şekle kavuşturacağız. Böylelikle hem bu ırmak kendi güzelliğine kavuşmuş hem de görselliği ile ortaya çıkmış olacak. Tabi yine DSİ inin desteği ile ırmak kenarına inşallah taş duvarda yaptıracağız. Oda ayrı bir güzellik olacak. Bunlarla beraber karayolları ile irtibat halindeyiz ve asfalt kısmını hazırlıyoruz. Yolun iki tarafında kaldırım çalışması yapacağız ve yine belediye olarak bu yolun üzerinde ağaçlandırma, ışıklandırma ve ırmak kenarı boyunca bir yeşil alan çalışmamızda olacak. Devamında zaten Spor Kompleksi devam ediyor ve bittiğinde burası ayrı bir cazibe merkezi olacak. Fatsa'nın arkasındaki 6 ilçesinin giriş çıkış noktası olan bu nezih yer inşallah Fatsa'ya ve bütün Ordu'ya yakışır, çok güzel bir mekan olacak. DSİ ve Karayolları ile ortak çalışıyoruz. Karayolları ve özellikle DSİ'nin burada olmasına emeği geçen, bu işlerimizi takip eden ve destek veren İhsan Şener beye ve İçişleri Bakanımız Sayın İdris Naim Şahin beye çok teşekkür ediyorum " diye konuştu.

Haberin Görselleri

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.