FATSA AYBASTI KAVŞAĞINDA BULUNAN KARAYOLARI ŞANTİYESİ ARAZİSİ YEŞİL ALAN OLACAK
11.04.2013

Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Fatsa Aybastı kavşağının bulunduğu ve 6 ilçenin Fatsa'ya kavuştuğu bir noktada bulunan Karayolları Şantiyesi'nin kalkacağını ve bu önemli noktanın yeşil alan olarak Fatsa'ya kazandırılacağını söyledi.

"Yeşil alan ayrı bir güzellik ve ferahlık katacak"

NTY ve Yüksel İnşaat firmalarının alanda işlerinin bittiğini ve bu alanı terk edeceklerini ifade eden Başkan Anlayan; "Dolayısıyla karayollarının orada büyük bir alanı boşalıyor. Bizde bu noktadaki şantiyenin buradan kaldırılmasını ve buranın yeşil alan olarak düzenlenmesini Karayollarından talep ettik ve iki gün önce de yazımızı resmi olarak Karayolları Bölge Müdürlüğüne ilettik. Tabi Milletvekilimiz Sayın İhsan Şener Beyde takip ediyor. Projeyle ilgili görüşmeyi Karayolları Genel Müdürümüzle yaptım. Onlardan da uygun bir görüş aldım. İnşallah şimdi buranın takibini yapacağız. Şantiyeyi buradan kaldırarak diğer alana nakilini gerçekleştireceğiz. Burada yol güzergahında ırmak boyunca yeşil alanda düzenlemeler olacağı için buradaki şantiyenin kalkıp buranında yeşil alana katılması buraya ayrı bir güzellik ve ferahlık katacak" dedi.

Çamaş, Çatalpınar, Kabataş, Aybastı, Gürgentepe ve Gölköy ilçelerinin Fatsa'ya kavuştuğu bu önemli noktada yeşil alanın şehrin girişine ayrı bir güzellik katacağına dikkat çeken Başkan Anlayan; "yeşil alanların bol olduğu ve aynı zamanda ırmak düzenlemesiyle birleşecek bir alan hayata geçecek. İnşallah bu karayolları kalkacak ve yerine büyük bir yeşil alan yapacağız" dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.