FATSA ASFALT ŞANTİYESİNE KAVUŞUYOR
07.07.2010Asfalt şantiyesini gezen Anlayan, alt yapımızın büyük kısmını tamamladık dedi. Anlayan ayrıca, önümüzdeki hafta Çesan firması asfalt şantiyemizin mekanik kısımlarını getirip montaj işlemini yapacak ve 2 hafta sonra da deneme üretimini yapacağız dedi.

Bu yıl 100 bin m³ asfalt yapmayı hedeflediklerini belirten Başkan Anlayan, ilk olarak imar planı içersinde olan ve yapılaşmanın yoğun olduğu stabilize yollarda bu çalışmamamızı yapacağız, özellikle şunu belirtmek istiyorum taş parkeli yollarımızda asfalt çalışması yapmayacağız. Oralar zaten çamurdan kurtulmuş yolladır. Bizim hedefimiz imar planı içersinde olan ve hiç parkesi olamayan stabilize ve toprak olan yollarda bu çalışmayı yapmak. Bunun için, önceliğimiz bu şekilde olacaktır dediler.

Asfalt şantiyesinin kurulacağı alanı gezen Başkan Anlayan, burada asfalt şantiyemizin yanı sıra, İdari hizmet binamız, kademe binamız ve malzeme depomuzda aynı alan içersinde olacak, birçok birimimizi de böylelikle bir araya toparlamış olacağız. Şunda önceliğimiz asfalt şantiyesi alanı ve idari hizmet binası buralarında büyük kısmını tamamladık, ayrıca asfalt şantiyesinin kurulacağı alana yeniden elektrik hattı çekiyoruz, bu hat çekme işlemi de bizzat Belediyemiz tarafından yapılıyor. Buda bu bölge içersinde yapılan önemsenecek büyük çalışmalardan bir tanesi çünkü bu bölgenin enerji nakil hattı çok yetersiz bizler bu bölgede bir faaliyetimizi yapacağımızdan yeniden buraya elektrik nakil hattı da çekiyoruz. Belediyemizin yaptığı çalışmalar sadece bunlardan ibaret değil, bir günde yaklaşık 15–20 ayrı bölgede ekiplerimiz çalışıyor, biz ne söz verdiysek tek tek hayata geçirmenin gururunu yaşıyoruz dediler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.