FATSA 8. ÇINAR FESTİVALİ PROGRAMI AÇIKLANDI
10.06.2008


Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Bu yıl Sekizincisi yapılacak olan Uluslararası Çınar Festivali programını açıkladı.

Yaklaşık bir hafta sürecek olan Çınar Festivalinde yapılacak bazı etkinlikler şöyle. Festival çelenginin sunulması, Halk oyunları gösterileri, Bayanlar arası Bilek güreşi yarışması, Halat çekme yarışması, Sünnet şöleni, Palyaço ve sihirbaz gösterileri, Bir zamanlar Fatsa yağlı boya resim sergisi, Yerel el işi sergileri, Yöresel yemekler tanıtımı, Yöresel sanatçılar konseri, Kitap tanıtımı ve imza günleri, Havai fişek gösterileri yapılacak. En önemlisi de bu yıl konserlere hangi sanatçıların geleceği konusuydu.

Fatsa ve Bölge Halkı bu yıl Çınar Festivalinde, 26 Temmuz akşamı Fatsa Belediyesi Çamlık plajında, Plaj konserinde Fatsa`lı pop sanatçısı Soner Arıca ile coşacak. Aynı akşam yine Fatsa`dan ses getirecek yeni yöresel sanatçılar sahne alacak. Bu yöresel sanatçılar sürpriz diyen Başkan Anlayan, Bölge halkı bu yeni seslere hayran kalacaktır. Ayrıca Sanatçımız Soner Arıca bu yeni seslerle düet yapacak ve onlara Müzik yaşantılarında destek çıkacak. Bu konuda kendisi de bizimle hem fikirler dedi

Festivalin son günü olan Pazar akşamı ise Fatsa, Seda Sayan ve Onur Şan çifti ile coşacak. Fatsa Şehir Stadyumunda yapılacak konsere tüm bölge halkının katılması bekleniyor. Seda Sayan eşi Onur Şan ile beraber ilk olarak Festival konserini Fatsa`da verecekler. İlk olarak sahneye Onur Şan çıkacak ve birbirinden güzel eserlerini okuyacak. Onur Şan`dan sonra sahneyi Seda Sayan alacak. Seda Sayan Ulusal basının yakından takip ettiği son yıllarda en çok beğenilen sanatçılar arasında yer alıyor. Seda Sayan`ı Ulusal basından birçok Magazin muhabiri de Fatsa`da takip edecek.

Başkan Hüseyin Anlayan, Festivalimiz her yıl olduğu gibi bu yılda coşkulu geçecek, Seda Hanım Yaptığı TV programları ve şarkılarıyla çok beğenilen bir sanatçımız. Eşi ile birlikte onları Fatsa`da ağırlayacağız. Fatsa halkının misafirperverliğini onlara hep birlikte göstereceğiz.

Kendisi geçtiğimiz günlerde Kanal D TV`de Beyaz Show a konuk olmuş. Eşimle birlikte ilk konserimizi Fatsa da vereceğiz demiştir. 8.Çınar Festivalimize tüm halkımızı davet ediyor ve diyorum ki Festival coşkusunu hep birlikte Fatsa`da yaşayalım.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.