FATSA 1.ZEKA GELİŞTİRİCİ AHŞAP, AKIL VE STRATEJİ OYUNLARI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
19.10.2018

Fatsa Belediyemiz organizesinde Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle Fatsa 1.Zeka Geliştirici Ahşap Akıl ve Strateji Oyunları öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü.

Fatsa Belediye Başkanımız Muharrem Aktepe Belediyemiz Sosyal ve Kültürel etkinlikleri kapsamında Fatsa 1.Zeka Geliştirici Ahşap Akıl ve Strateji Oyunlarını ilçemize getirdiklerini belirterek, “Bu etkinliğimize ilçemizdeki okullardan sırayla öğrenciler guruplar halinde geldiler ve zeka oyunları oynadılar. Burada birbirinden ilginç zeka oyunları gördük. Katılım gösteren tüm okullarımıza teşekkür ederim.” dedi.

Fatsa 1.Zeka Geliştirici Ahşap Akıl ve Strateji Oyunları Belediyemiz Kültür Sarayında gerçekleşti. 32 çeşit zeka oyununun yer aldığı Fatsa 1.Zeka Geliştirici Ahşap Akıl ve Strateji Oyunlarının en özelliği hepsinin ahşap olması.

“ZEKA OYUNLARI YENİ YETENEKLER KAZANDIRIR”

Fatsa Belediyemiz organizesinde Fatsa 1.Zeka Geliştirici Ahşap Akıl ve Strateji Oyunlarını ilçemize getiren Erdoğan Car, zeka oyunlarının eğlenirken zekayı geliştirmesi, zihni açması ve yeni bir şeyler öğrenilmesi için hazırlanmış oyunlar olduğunu belirterek, “Çocuklar bu oyunlarla var olan zihinsel bilişsel yeteneklerini geliştirebildikleri gibi yeni yetenekler de kazanırlar. Zeka oyunları çocuklara çabuk karar verme sonraki aşamaları düşünme ve öngörme olasılıkları hesaplama mantığını etkili ve yetkin bir şekilde kullanma yeteneği kazandırır. Bu oyunlar çocukların yalnızca yeteneklerini geliştirmekle kalmaz, kötü alışkanlıklar edinmelerini de engel olur. Planlı hareket etmeyi hızlı ve doğru karar vermeyi öğretir.” diye konuştu.

Belediye Başkanımız Muharrem Aktepe’de Kültür Sarayı’na giderek zeka oyunlarıyla ilgili firma yetkilisinden bilgi aldı ve bazı zeka oyunlarından da oynadı.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.