FATÇEB KATI ATIK TESİ ARAYIŞINDA SON NOKTAYA GELDİ…
02.12.2011


Fatsa ve Çevre İlçeler Belediyeler Birliği gerçekleştirdiği son toplantıda katı atık tesisi konusunda iki yerde yoğunlaştıklarını bildirdi.

Fatsa ve Çevre İlçeler Belediyeler Birliği adına meclis toplantısında konuyla ilgili bilgi veren Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan amaçlarının vahşi depolama ile yapılan çöp sorunu ortadan kaldırarak düzenli depolama yapmak için katı atık tesisini kurmak olduğunu belirterek, “Kurmuş olduğumuz bu birliğimiz fiilen hayata geçmiş olmakla beraber yer arayışını da belli bir noktaya getirmiş durumdayız. Fatsa ve Korgan ilçeleri olmak üzere iki noktada bulduğumuz somut yerlerimiz var. İnşallah önümüzdeki Aralık ayının sonuna kadar bu yerlerden bir tanesine karar vererek resmi tahsis aşamasına geçeceğiz. Çünkü hedefimiz 2012 yılında fiilen buranın uygulamasına başlamak. 2012 yılı sonunda da mümkünse bu tesisi bitirmeyi amaçlıyoruz. Dolayısıyla 2013 yılında şehirlerimizde bir daha vahşi depolama yapmamak istiyoruz.

Fatsa sınırlarında bulduğumuz alan orman arazisi ve şu anada alan üzerinde çalışmalarımız devam ediyor. Korgan sınırlarında bulduğumuz alan da mülkiyet sahibi bir yer ve mülk sahipleriyle görüşmelerimiz devam ediyor. Bu yeri de 10 gün içerisinde neticelendirerek son nihai kararı vereceğiz. Amacımız ve hedefimiz en kolay uygulanabilir alanda ve en düşük maliyetle ortak çözüme ulaşabilmek. Ama son noktaya geldiğimizde maliyette gözetmeksizin bu işi mutlaka yapmak çünkü belli bir aşamadan sonra daha maliyet de gözümüz görmeyecek, çünkü bu iş olmak zorunda. İnşallah vatandaşlarımıza Aralık ayının sonunda katı atık tesisimizi şuraya yapıyoruz diyebileceğiz ve kamuoyuna bu şekilde bilgi vereceğiz” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.