FASİAD’IN YÖNETİCİ SEKRETERLİĞİ KURSU BAŞLADI
10.12.2009Fatsa ilçemizde, Fatsa Sanayici ve İş Adamları Derneği (FASİAD) ve İŞKUR işbirliği ile projelendirilen “Yönetici Sekreterliği Kursu” törenle başladı.
FASİAD Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa Kaymakam Mustafa Selman Yurdaer, Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Ordu İŞKUR İl Müdürü Mehmet Döktür, sivil toplum kuruluşu temsilcileri iş adamları ve kursiyerler katıldı.

Yönetici Sekreterliği Kursu’nun açılış konuşmasını yapan FASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gül, bölgedeki en büyük eksikliklerden birinin meslek edindirme kurslarının yetersizliği olduğunu belirterek, “İşsizliğin had safhada olduğu bir dönemde işletmeler kalifiye elaman bulamamaktan şikayet etmektedirler. Burada kalifiye elaman sıkıntısı ortaya çıkıyor. Bu nedenle vasıfsız, işsiz gençlerin kalifiye elaman haline getirilmesi gerekmektedir. Bu açıdan mesleki eğitimleri önemsiyoruz. Düzenlediğimiz Yönetici Sekreterliği Kursu ile büyük bir eksikliği tamamlamış olacağız. İşletmelerin ihtiyacı olan hem ön muhasebe bilgisine sahip, hem de iyi birer sekreterlik bilgisine sahip elamanlar yetiştireceğiz. Proje tamamlandığında başarılı olan gençlerin büyük bir çoğunluğunun iş bulmasını amaçlamaktayız” dedi.
İstihdamı artırmak adına kurslar açtıklarını ifade eden İŞKUR İl Müdürü Mehmet Döktür ise, “FASİAD bu konuda 3. kursunu açıyor. Çalışmalarından dolayı kendilerini kutluyorum” diye konuştu.
Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ise açılan kursu önemsediğini ifade ederek, “Bizim ülkemizde kime sorarsınız ‘biz her işi yaparız’ diyorlar. Herkesin ‘her işi yaparım’ demesi işsizlikten çok daha ciddi bir problem. Bu kursa katılan kursiyerler ise bundan sonra biz en iyi yönetici sekreterliği kursu yapabiliriz, diyebilecekler. İşte doğru olan budur” şeklinde konuştu.

Son konuşmayı yapan Kaymakam Mustafa Selman Yurdaer ise FASİAD’ı böyle bir kurs açtığı için tebrik ettiğini söyleyerek, “Bizim ilçemizde sadece FASİAD’da değil başka kurumlarda da bu tür tabloların ortaya çıkmasını takdirle karşılıyorum” ifadelerini kullandı.Kursiyerlerden Feride Karakuş da kursun kendileri açısından çok faydalı olduğunu ifade etti. Kurs açılış programı kokteylin ardından sona erdi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.