ESKİ BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA ÇAMAŞ EBEDİYETE UĞURLANDI
04.01.2015

Fatsa’da 1994-2004 yılları arasında iki dönem Belediye Başkanlığı yapan ve iki gün önce Antalya’da geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Mustafa Kemal Çamaş için Fatsa Belediyesi önünde bir program düzenlendi. Eski Belediye Başkanı Mustafa Çamaş’ın naaşı omuzlarda belediye binası önüne getirildi. Cenaze programına Fatsa Belediye Başkan Yardımcıları Muharrem Aktepe, Fatih Eriş, İbrahim Eroğlu, Ak Parti Fatsa İlçe Başkanı Abdullah Uçar, belediye çalışanları, merhum Mustafa Çamaş’ın ailesi, yakınları ve sevenleri ile çok sayıda Fatsa halkı katıldı. Programda ilk olarak Fatsa Belediyesi Özel kalem Müdürü Mesut Ergün tarafından özgeçmiş okundu.
Daha sonra merhum Mustafa Çamaş’ın kızı Elif Çamaş yaptığı konuşmada, “Babam hepinizi gerçekten çok seviyordu, her birinizi tek tek soruyordu, tekrar tekrar anlattırıyordu. Fatsa’yı gerçekten her şeye rağmen çok sevdi, görevini de en iyi şekilde ifa ettiğini düşünüyorum. Allah rahmet eylesin, nurlar içerisinde yatsın, sadece dua edin, o hepinize dua etti, hiçbirinize kin tutmadı asla da tutmayacaktır. O herkese hakkını helal etti sizde hakkınızı helal edin.” dedi.

“MUSTAFA ÇAMAŞ’I HİÇ BİR ZAMAN UNUTTURMAYACAĞIZ”
Merhum Mustafa Çamaş döneminde meclis üyesi olan ve mevcut yönetimde de meclis üyesi olan Muharrem Okyay Sarıhan’ da Mustafa Çamaş’ı öz ağabeyi gibi gördüğünü belirterek, “Mustafa Kemal Çamaş’ı kaybetmenin üzüntüsünü Fatsa halkı ile birlikte yaşıyorum. Fatsa’yı öz evladı gibi gören Fatsa’da her yaptığı yatırımı övünç kaynağı gibi gören tam bir Fatsa milliyetçisi bir ağabeyimizdi. Hem özel hayatında hem de 10 yıllık belediye hayatında yapmış olduğu üstün başarılar ve çalışmalar hepimizin hayatına bir örnek olmuştur bundan sonra Fatsa’da gelecek genç nesillere yapmış olduğu çalışmalar hep bir örnek olarak kalacak. Şairin dediği gibi bunca çabanın bedeli değil mi bir avuç toprak, hiçbir şeyden korkum yok, tek korkum unutulmak, maalesef Mustafa Kemal Çamaş Fatsa’da hiçbir zaman unutulmayacak, hiçbir zaman unutturmayacağız, her zaman gönlümüzde yaşayacak. Hepimizin başı sağ olsun.” diye konuştu.
Programda Fatsa Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Aktepe’ de kısa bir konuşma yaptı. Mustafa Kemal Çamaş’a Allah'tan rahmet dileyen Aktepe, “Kederli ailesine ve tüm sevenlerine sabırlar diliyorum. Fatsa’da 10 yıl boyunca yapmış olduğu hizmetlerle adından söz ettirmiş başarılı bir belediye başkanımız olarak Fatsa tarihine geçmiştir. Bundan sonraki süreçte kendisi unutulmayacaktır.” şeklinde konuştu.

“BUGÜN ÜZÜNTÜYÜ HEP BİRLİKTE YAŞIYORUZ”
Cenaze programına annesinin rahatsızlığı nedeniyle Ankara’da bulunan ve telefonla canlı bağlantı yaparak programa katılan Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan ise, “Bugün bir üzüntüyü hep birlikte yaşıyoruz ayrıca cenaze programında da olamamanın üzüntüsünü yaşıyorum. Üç haftadır Ankara’dayım, annemin rahatsızlığı nedeniyle hastanede yattığı için yanından ayrılamıyorum bu nedenle bugün aranızda bulunamadım ama üzüntünüzü bende paylaşıyorum. Belediye Başkanımız Mustafa Kemal Çamaş’ı kaybettik, Rabbim ona rahmet eylesin. Mustafa Çamaş Fatsa’da güzel hizmetler yapmış bir belediye başkanımız dı hizmetlerinden dolayı kendisine ve çalışma arkadaşlarını şükranla anıyorum bu vesileyle Fatsa’mıza hizmet eden bütün belediye başkanlarımızı şükranla anıyorum. Fatsa’mıza hizmet etmiş birçok belediye başkanlarımız var onları da bu vesile ile bir defa daha anmak istiyorum. Ebediyete intikal etmiş bütün belediye başkanlarımızı rahmetle anıyorum hayatta olanları da minnetle anıyorum. Mustafa Çamaş hizmetleri ile hep gönüllerde hatırlanacaktır ben bu vesile ile öncelikle ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum, yakınlarına sabırlar diliyorum, bütün sevdiklerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Rabbim rahmet eylesin.” Dedi. Belediye önündeki cenaze programı İlçe Müftülük Vaizi Hasan Özkan tarafından yapılan dua ile sona erdi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.