ENGELLİLER GÜNÜ FARKINDALIK YARATILMASI GEREKEN BİR GÜNDÜR
03.12.2013

Fatsa Gün Işığı Rehabilatasyon Merkezi öğrencileri 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Fatsa Belediye Başkan Vekili Bülent Yücetepe’yi makamında ziyaret ettiler.
Ziyarette kısa bir açıklama yapan Gün Işığı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Erkan Gün, “Bir aile ortamında bu anlamlı günde özel kareleri bizler bir gün değil her gün yaşıyoruz. Engelliler günü kutlanacak bir gün değil, farkındalık yaratılması gereken bir gündür. Herkesin aynı farkındalığı ve hassasiyeti göstermesini bekliyoruz. Türkiye’de 8.5 milyon engelli vatandaşımız var. Bu sebeple her birimizin engelli bir yakını var. Bugünü sadece bir gün veya bir hafta değil, her gün hatırlamalıyız.” dedi.

“KUTSAL BİR GÖREV YAPIYORSUNUZ”
Fatsa Belediye Başkan Vekili Bülent Yücetepe ise Fatsa Gün Işığı Rehabilatasyon Merkezi öğretmen ve öğrencilerinin ziyaretlerinden memnuniyet duyduklarını ifade ederek, “Bu tür kurumdaki eğitimcilerimiz kutsal bir görev yapıyorlar, bu eğitimcilerimizi yürekten kutluyorum. Engelli veya engelli yakını olan ailelerin hayatlarını sağlıklı bir şekilde devam ettirebilmeleri için hepimizin üzerine düşen görevleri var. Gerek iş hayatında gerek istihdamda, sosyal yaşamda bizimle birlikte yaşamaları sağlamamız lazım. Bizler de belediye olarak bu konuda üzerimize düşen görevleri yapmaya hazırız” diye konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.