ELEKÇİ DE NİSAN DA SANDALLAR YÜZECEK
13.01.2011
Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Elekçi Irmağı Çevre düzenlemesi ve sandal sefası projesinin bu yaz açılışını yapacaklarını belirtti.

Başkan Anlayan, Başkan Yardımcısı Muharrem Aktepe ve teknik personellerle beraber Elekçi Irmağına giderek buradaki çalışmaları kontrol etti.

Başkan Anlayan, geçen dönemde buradaki çalışmaların % 90`lık kısmını tamamlamıştık, vatandaşlarımız zaten 2 yıldır buradan yararlanıyorlardı. Şimdi burada, kafeterya ve çay bahçesi inşaatına başladık. Nisan ayına kadar bu inşaatları bitireceğiz. Yine daha önce Irmak içersinde temizlik yapmıştık fakat birit inşaatımız tam bitmediğinden dolayı yine birazda olsa malzeme doldu, şimdi biriti tamamen tamamladık. Şimdi dolan yeni malzemenin temizlenmesi için gerekli yazışmaları tamamladık. Irmak içi temizliğimizde kısa süre içersinde başlayacak ve Nisan ayına kadar bitmiş olacak.

Nisan ayı içersinde eksiklerimizi de tamamlayarak, Başta Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Ertuğrul Günay Bey olmak üzere, Bölge Milletvekillerimiz ve vatandaşlarımızla birlikte Elekçide Sandala binip hep birlikte buranın açılışını yapacağız dediler.

Başkan Anlayan ayrıca, vatandaşlara da seslenerek yaptığımız bu güzel yerler çok hor kullanılıyor, birçok malzememiz kırılmış, bir kısmı alınıp götürülmüş, bir kısmı boyalarla yazılarak kullanılamayacak hale gelmiş. Şimdi teknik personelle yeniden eksikleri tespit ediyoruz Nisan ayı içersinde resmi açılışımızı yapacağız, ayrıca buraya kamera sistemi de kurarak güvenlik önlemini arttıracağız, güvenlik ekibimizde bu yazdan itibaren sürekli park içersinde gezecek, buraları hor kullananları kamera ile tespit edip direk savcılığa suç duyurusunda bulunacağız. Bu malzemeler vatandaşlarımızın paraları ile alınıyor vatandaşımızın hakkını kimseye yedirmeyeceğiz dediler.

Ayrıca Elekçi Köprüsünden Birite kadar olan alanda, Irmağın sağ ve sol kısımlarından değişik bir ışıklandırmada yapılarak ırmağın güzelliği buradan geçen herkese gösterilecek dediler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.