EĞİTİM BİR-SEN ÜYELERİ GELENEKSEL KAHVALTIDA BULUŞTU
23.11.2013

Eğitim Bir-Sen Fatsa Temsilciliği 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle yaklaşık 500 üyesi ile birlikte geleneksel 4.kahvaltıda bir araya geldi.
Fatsa Belediyesi Kültür Sarayı’nda gerçekleşen kahvaltıya AK Parti Ordu Milletvekilimiz İhsan Şener, Kaymakamımız Bekir Atmaca, Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, Belediye Başkan Yardımcımız Bülent Yücetepe, Eğitim Bir-Sen Ordu Şube Başkanı İsmail Çelenk ve Eğitim Bir-Sen’in üyeleri katıldı.
Programın açılış konuşmasını Eğitim Bir-Sen İlçe Temsilcisi Halil İbrahim Bekyürek yaptı.
Bekyürek konuşmasında 210 üye ile teslim aldıkları sendikaya bugünlerde 500’ e kadar çıkarttıklarını söyleyerek, “Öğretmenler günü nedeniyle üyelerimize bir kahvaltı programı düzenledik katkılarından dolayı Eminevim’e teşekkür ediyoruz” dedi.

"EVLENEN ÇİFTLERE 10 BİN LİRA DEVLET YARDIM DA BULUNSUN"
Eğitim Bir Sen Ordu Şube Başkanı İsmail Çelenk ise eğitim camiası için çok büyük çalışmalar yaptıklarını belirterek, “10 yıllık kısa tarihimize bakmak isteriz. Darbe pankartlarının açıldığı, Ordu göreve dendiği sürede bazılarının köşe bucak saklandığı yerde Eğitim Bir-Sen, Memur-Sen Samsun’da Malatya'da Bursa’da yüz binlerce üyesiyle darbeye hayır demiş sivil duruşun sivil öncülüğünü yapmıştır. Daha sonra 225 bin sözleşmelinin kadroya geçmesi sağlamıştır. 12 Eylül referandumunda Millet, menfaatini düşünmüş güçlü bir şekilde Memur-Sen olarak üyesi ile beraber yüzde 58 olarak çıkmasına öncülük etmiş. Kamuda kılık kıyafet özgürlüğünü başlatmış 80 model çağdışı 3-5 çağdışı generalin emri altındaki 3-5 profesörün yazmış olduğu ucube yönetmeliğe karşı çıkmış 10 milyon imza sloganıyla yola çıkmış bir ay gibi kısa bir zamanda 12 milyon 300 bin imzayı siz değerli üyelerimizle beraber topladık. 1975 ten bu yana olmayan bir zam şeklini gerçekleştirdik, 175 lira bürüt olarak zam yapılmasını sağladık.
8 bin lira alan memura da aynı zam yapıldı, 2 bin lira alan memura da aynı oranda zam yapıldı. Herkesin olması lazım ama olması mümkün demediği yerde 75 artı 75 öğretmene ek bir avantaj sağlaması hep birlikte sağladık. Bu anlamda 2014 yılı öğretmenlerin yılı olacaktır. Şunu da istiyoruz ki yeni evlenen çiftlere 10 bin lira devlet yardım da bulunsun, bir anne çocuğuna ayrılmasın, 1 yıl ücretli doğum izne ayrılsın. Eşler çalışıyorsa kesinlikle kreş yardımı olsun. Bu anlamda eğitim bir sen sadece ücret sendikacılığı yapmıyor. Eğitim bir sen küçük hesaplar peşinde koşmuyor, küçük hesaplar peşinde koşmuyor. Büyük fotoğrafı görüyor, onun için milletin menfaatine olan her şeyin altına milleti için imza atıyor. Onun için bugün Türkiye genelinde 300 binlere doğru yol alıyoruz. Bu kutlu yolda yer aldığımız için başta Fatsa’mıza Ordu'muza tüm Türkiye'ye hayırlı olsun diyorum" dedi.

"ÖĞRETMENLİĞİ MESLEK OLARAK DEĞİL HİZMET OLARAK GÖRÜYORUM"
Eğitim Bir Sen Ordu Şube Başkanı İsmail Çelenk'den sonra konuşan Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan'da Eğitim Bir-Sen'in bütün Türkiye’de olduğu gibi Fatsa’da öğretmen camiasını bir araya getiren bir büyük hizmet ordusu olduğunu ifade ederek, "Ben bir meslek olarak değil bir hizmet olarak gördüğüm öğretmenliğin kutsallığını ve manevi değerini sizle beraber çok iyi yaşamaya çalışıyorum. Çocuklarımızı eğitmek yetiştirmek hayata hazırlamak adına vermiş olduğunuz katkılardan dolayı hem bir öğrenci velisi olarak hem de belediye başkanı olarak hepinizi yürekten kutluyorum. Bu vesile ile bütün öğretmelerimizin öğretmenler günü kutluyorum. Bugün buradaki kahvaltıda öğretmenlerimiz ve aileleri ile birlikte olmaktan mutluyum. Katıldığınız için teşekkür ediyorum" diye konuştu.

"EĞİTİM BİZİM DAİMA ÖNCELİĞİMİZ"
Kaymakamımız Bekir Atmaca ‘da öğretmenlerle bir arada olmaktan onur duyduğunu söyleyerek, "Eğitim bizim daima önceliğimiz. Ben bu vesile ile bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü kutluyorum. Bizi bugün bir araya getiren sendika temsilcilerine çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

"24 KASIM BENİM DOĞUM GÜNÜM"
Eğitim Bir-Sen'in kahvaltısında son konuşmayı AK Parti Ordu Milletvekilimiz İhsan Şener yaptı. Bu güzel sonbahar gününde eğitim camiası ile bir arada olmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Şener, "Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Öğretmenleri böyle aile ortamında görmekten mutlu oldum. Öğretmenlik mesleği bizim için çok önemli. Öğretmenlik mesleğinin seviyesini arttırmak için ülkemizde önemli adımlar atıldı. 24 Kasım aynı zamanda benim doğum günüm. Bu güzel günü ben de sizlerle beraber kutluyorum. Hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum" dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.