EĞİTİM BİR-SEN KAHVALTIDA BULUŞTU
12.03.2013

Eğitim Bir-Sen Fatsa ilçe temsilciliği, Fatsa protokolüne ve üyelerine Kültür Sarayında kahvaltı verdi.

Geleneksel hale gelen ve üçüncüsü düzenlen kahvaltıya, İlçe Kaymakamı Bekir Atmaca, Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Gürsel Avcı, AK Parti Fatsa İlçe Başkanı Fatih Sözen, çevre ilçe Milli Eğitim Müdürleri ve 400 Eğitim Bir-sen üyesi katıldı.

Kahvaltının açılış konuşmasını yapan Eğitim Bir-Sen ilçe temsilcisi Halil Bekyürek, konuşmasına Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan’a Kültür Sarayını hizmete açtığı için teşekkür ederek başladı.

“Ayak Bağlarını Çözdük”

Bekyürek, “Eğitim Bir-Sen olarak üniversitelerdeki başörtü yasağı, katsayı zulmü, sekiz yıllık kesintisiz eğitim dayatması, kuran eğitimi yaş sınırlaması gibi ayak bağlarının birçoğunu çözdük, çözmeye devam ediyoruz. Sendikal anlamda onlarca kazanım elde ettik. En son en önemli kazanımımız olan toplu sözleşmeyi de almış bulunmaktayız. Başörtüsüne özgürlük için biraz yürüyüş, eylem ve 2004 yılında katsayı zulmüne son için sayısız basın açıklamalarına imza attık. 14 Ocak 2013 tarihinde kamu da kılık ve kıyafete özgürlük için 10 milyon imza başlatarak bir aylık süre zarfında 12 milyon 300 bin imza toplayarak kılık kıyafet özgür olsun dedik. Ama başörtü meselesinin çözülmesini istiyoruz ve en kısa zamanda çözüleceğine inanıyoruz. İnşallah çok kısa bir sürede olumlu bir haber sendikamıza gelecek. Ya da hükümetimiz bu sorunu çözmediği zaman, farklı bir uygulama ile bu sorunu sendika olarak tüm yurda duyuracağımıza inanıyoruz. Kahvaltıya geldiğiniz için çok teşekkür ediyor, afiyet olsun diyorum” dedi.

“Birlik ve Beraberlik Başarıyı Getirir”

Halil Bekyürek’in konuşmasının ardından kürsüye Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan davet edildi. Konuşmasına Fatsa Belediyesi Kültür Sarayı’nda Eğitim Bir-sen camiasını ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade ederek başlayan Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan; “Eğitim Bir-sen’i Halil hocam başta olmak üzere tüm yöneticilerini ve siz değerli üyelerini yürekten tebrik ediyorum. Çünkü üye sayısı itibari ile de, Fatsa’da, bölgemizde en fazla katılımla önde olan bir sendika ve gerçekten iyi bir temsil kabiliyeti var. Her yerde, her işte bir olmak, beraber olmak çok güzeldir. Birlik ve beraberliği paylaşmak hayatta mutluluğu ve başarıyı getiriyor. O sebepten birlik ve beraberliğiniz daim olsun diye temenni ediyorum. Değerli Öğretmenlerim Eğitim Bir-Sen´in gerçekleştirmiş olduğu kahvaltı programı bir kaynaşma, bir sohbet ve muhabbet toplantısıdır. Ben bir defa daha kendilerini tebrik ediyorum” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.