EBRU TEMİZLİK YENİ ARAÇLARINI TANITTI
14.02.2013

Fatsa Belediyesi’nin temizlik işlerini yürüten Trenkwalder Ebru Temizlik hem bünyesine yeni kattığı hizmet araçlarını tanıttı hem de her yıl yaptığı gibi 20 personelini ödüllendirdi.

Konu ile ilgili düzenlenen programa Kaymakam Bekir Atmaca, Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Yücetepe, İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Arslan, Jandarma Bölük Komutanı Jn.Yzb. Fatih Çetil, Deniz Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr. İsmet Balık, Bolaman Belediye Başkanı Sabri Serdaroğlu, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Sözen, Saadet Partisi İlçe Başkanı İsmail Koçan, İlçe Müftüsü Şenel Yılmaz ve Belediye meclis üyeleri katıldı.

FATSA DİĞER İLÇELERE MODEL OLACAK…

Programın açılış konuşmasını yapan Trenkwalder Ebru Temizlik Genel Müdürü Mustafa Kurumlu, “İnşallah 2013 yılında yenilenen araç parkımızla Sayın Başkanımızın desteğiyle Fatsa’da daha iyi bir hizmet vermek için uğraşacağız. Fatsa ilçemiz diğer ilçeler içerisinde bir model olacaktır. Bugüne kadar yaptığımız yenilik anlamında tüm işleri destekleyen, bizleri her zaman kontrol eden ve hiçbir zaman işimizle ilgili bir konuda taviz vermeyen müdürlerimize, başkan yardımcılarımıza ve bize her konuda sonsuz destek olan Sayın Başkanımıza da huzurunuzda sonsuz teşekkür ederim” dedi.

AMERİKA’YI YENİDEN KEŞFETMEYE GEREK YOK…

Trenkwalder Ebru Temizlik Genel Müdürü Mustafa Kurumlu’nun ardından konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ise, “Yeni araçlarımızın tanıtımı ve 2012 yılındaki çalışmalarından dolayı temsilen de olsa bir plaket ve ödül töreni düzenledik. Öncelikle bu şehrin temizlik ve alt yapısında bizimle beraber bu hizmeti veren, çalışan arkadaşlarımızı canı gönülden kutluyorum. Onlar gerçekten birçok kişinin kendine yakıştıramadığı işi evlerine ekmek götürebilmek için alın teri dökerek yapıyorlar. Bu konuda onları tebrik ediyorum.

2004 yılında Belediye Başkanı olarak seçilip göreve başladığımızda Fatsa Belediyesi temizlik hizmetlerini kendi bünyesindeki elemanlarıyla yapıyordu. Ayrıca bu hizmeti toplamda 40 kişi ile birlikte yapıyordu. Şehrin her tarafında her gün çöp toplanmıyor, her gün süpürülmüyor, sadece merkezde günlük çöp toplanıyor, arka mahallelerde 2-3 günde bir çöp toplanıyor ve imar alanı dışındaki mahallelerimizde ise hiç toplanmıyordu. Biz göreve geldiğimizde bu hizmetlerin aksayacağını düşünüp aleyhimizde çok siyaset yapanlar oldu. “Şehrin temizliğini dahi yapmaktan aciz olacaklar ve beceremeyecekler” diye çok fazla aleyhimize konuşmalar yapıldı. Hatta ve hatta bizi zafiyete düşürmek, o görüntüyü vermek adına göreve başladığımız ilk günlerde ve ilk haftalarda şahit olduğumuz çok gayri ahlaki hadiselerle de karşılaştık. Çöplerin bırakılma saati belli olduğu halde gün boyunca çöp toplanmıyor görüntüsü vermek için rastgele çöplerin bırakıldığına dahi şahit olduk. Her zaman bir caddenin köşesine bırakılan çöplerin evlerden, pencerelerden atıldığına şahit olduk hatta ve hatta toplanmaya hazır cadde başında poşetli olarak bırakılan çöpün poşetleri yırtılarak sokaklara saçıldığına şahit olduk. Ancak bu kadar gayri ahlaki davranışlara rağmen sabırla yeni sistemimizi, yeni çalışma şartlarımızı oluşturmak için gayret sarf ettik ve tabiri caizse “Amerika’yı yeniden keşfetmeye gerek yok” diyerek bu işi en iyi yapan yerler nasıl yaptıysa onları örnek alarak yola çıktık. Bu işi hizmet alanıyla özelleştirmeye karar verdik.

İşte o günden bugüne Ebru Temizlik bu hizmetin elbette ki hukuki çerçeveler içerisinde yapılan ihalelerle alınarak o günden bugüne kadar yürütülmektedir. Bugün 376 kişi ve 28 araçla Fatsa’mızda en başta çöp toplama ve temizlik olmak üzere alt yapıda da yani suda, kanalizasyonda, inşaatta ve işletmelerimizde bu hizmeti hep beraber yürütmekteyiz.

HERKES KRAVATLI İŞ İSTİYOR…

Herkes bizden iş istiyor ama herkes gelip kravatlı iş istiyor. Ancak kimse kendine bu arkadaşlarımın yaptığı işi yakıştıramıyor. Ben o yüzden sözlerime öncelikle onlara teşekkür ederek başlamak istedim. Çünkü Fatsa’da temiz bir çevrede yaşıyor, temiz bir ortamda duruyorsak bu arkadaşların çalışması sayesindedir. Ben onları bir kez daha tebrik ediyorum. Bugün geldiğimiz nokta itibariyle 28 aracımız olduğunu belirttik tabi bu 28 araç içerisinde yenilerek bu sene hizmet vermeye başlamış olana araçlarımızda var. Çöp toplama araçlarımız var, iş makinelerimiz var, süpürge aracımız var ve kanal açma makinemiz var. Şu anda sayılarını veremiyorum. Şimdi her noktaya daha rahat girebilecek, trafiğe kapalı alanlarda bile çok rahat temizlik yapabilecek süpürge aracı da aldık. Boyu küçük ama mahareti çok büyük tüm araçlarımızın Fatsa’mıza hayırlı olmasını diliyorum. Çalışan tüm arkadaşlarımızı tekrar kutlayarak tebrik ediyorum. Ebru temizliğin başta yöneticileri olmak üzere bu bünyede çalışan tüm arkadaşları kutlayarak bu hizmetlerin Fatsa’mıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Program şirket bünyesinde çalışan 20 personele ödül verme, yeni araçların kurdele kesimi ve yemek ikramının ardından sona erdi.

ARAÇ VE PERSONEL SAYISI ARTTI…

Fatsa Belediyesine ait birimlerde kullanılmak üzere Trenkwalder Ebru Temizlik AŞ. Bünyesine katılan 2013 model yeni, araçların model ve özellikleri şu şekilde açıklandı:

“1 Adet Kuka Kanal Açma Aracı, 5 Adet 8+1(metre küp)Otomatik Çöp Sıkıştırma Aracı, 1 Adet Azura Mini Süpürge Aracı, 2 Adet Kazıcı Yükleyici, 1 Adet Paletli Mini Eskvatör, 3 Adet Transit Çift Kabin Minibüs, 2 Adet Fen İşleri Bünyesinde Kullanılmak Üzere Çift Kabin Pikap, 2 Adet Temizlik İşleri İlaçlama Biriminde Kullanılmak Üzere Çift Kabin Pikap ve 4 Adet Su Açma ve Kapama İşlerinde Kullanılmak Üzere Motosiklet.”

Ayrıca, 2013 yılında trenkwalder Ebru Temizlik AŞ. Fatsa şantiyesinde yenilenen ve yeni katılan araçlarla birlikte toplam araç sayısı 28 olurken 2012 yılında Fatsa şantiyesinde görev yapan toplam işçi sayısı da 260 iken 2013 yılında toplam 375 oldu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.